8°C / 18°C
6°C / 14°C
4°C / 15°C

Nogometaši Olimpije doma zgolj remizirali z Luksemburžani

Nogometaši Olimpije so iztržili remi 1:1 (0:1) na prvi tekmi 1. kroga kvalifikacij za konferenčno ligo proti luksemburški ekipi Differdange.

Nogometaši Olimpije so pod vodstvom novega trenerja, Španca Alberta Riere, iztržili zgolj remi 1:1 na prvi tekmi 1. kroga kvalifikacij za konferenčno ligo proti predstavniku Luksemburga Differdangu. Povratna tekma bo naslednji teden, v primeru skupnega uspeha pa zeleno-bele v drugem krogu čaka romunska zasedba Sepsi OSK.

Ljubljančani so katastrofalno odprli tekmo. Po začetnem otipavanju so gostje povedli že po prvi priložnosti. Zanjo so zasluženi izključno domači igralci oziroma serija njihovih napak. Najprej so izgubili žogo na sredini igrišča, nato so zamudili lovljenje prepovedanega položaja, na koncu pa so žogo poslali še v lastno mrežo.

Vratar Matevž Vidovšek je sicer obranil slab strel Cabrala Barbose iz oči v oči, žoga pa se je odbila v Aljaža Krefla in končala v mreži za 1:0. Barbosa je imel dve minuti kasneje še eno izjemno priložnost - znova po hudi napaki domače obrambe, njegov strel iz strani pa je zadel le zunanji del mreže.

Olimpija je imela nato v nadaljevanju prvega polčasa pobudo, vendar si izrazitejše priložnosti ni pripravila.

Po pol ure igre so domači navijači Green Dragonsi poskrbeli za nekajminutno prekinitev tekme. Najprej so sprožili več glasnih detonacij, nato pa z baklami zadimili stadion.

Nadaljevanje ni spremenilo klavrne podobe domačih. Za nekaj vedrine med domačimi privrženci - na tribunah se je zbrala le peščica gledalcev - je v 62. minuti poskrbel Goran Milović, ki je z glavo izenačil na 1:1, drugih pravih priložnosti pa si domači niso priigrali.

Na koncu so lahko Ljubljančani celo zadovoljni, da so iztržili remi, saj je imel Almeida v 91. minuti lepo priložnost za zadetek, vendar je vratar Vidovšek ukrotil njegov strel iz približno desetih metrov.