Oblačno Humidity: 59%
22°C
13°C / 14°C

Oblakov Atletico praznih rok iz Valencie

Nogometaši Valencie so v petem krogu španskega prvenstva premagali Atletico iz Madrida s 3:0. Netopirji so po tretji zmagi napredovali na peto mesto, zasedba slovenskega reprezentančnega vratarja Jana Oblaka pa je doživela prvi poraz. Na drugo mesto se je po nepopolnem krogu prebil Athletic Bilbao po današnji zmagi nad Cadizom s 3:0.

Valencia je sijajno odprla obračun na Mestalli. Že v peti minuti je zadel Hugo Duro, 23-letni napadalec pa je nato v 34. minuti s svojim drugim zadetkom podvojil prednost. Varovanci argentinskega strokovnjaka na klopi madridske ekipe Diega Simeoneja so v začetku druge polovice tekme doživeli novo hladno prho. V 54. minuti je na 3:0 povišal 20-letni Javi Guerra in jasno je bilo, da bodo točke ostale v tretjem največjem mestu v Španiji.

Tridesetletni Škofjeločan je nazadnje tri gole na španskih zelenicah prejel na četrtfinalni pokalni tekmi proti madridskemu Realu, ki je bila 26. januarja letos. Atletico je tedaj po podaljšku izgubil z 1:3, v španskem prvenstvu pa proti Cadizu 29. oktobra lani ob porazu 2:3.

Na petkovi uvodni tekmi kroga je Rayo Vallecano premagal Alaves z 2:0, na današnjem prvem dvoboju pa je Atletic Bilbao na domačih tleh zanesljivo ukanil Cadiz s 3:0. Za baskovsko zasedbo, ki se je prebila na drugo mesto v 20-članski ligi, so zadeli Gorka Guruzeta, Asier Villalibre in Inaki Williams.

Drevi bosta na sporedu še tekmi Celta Vigo - Mallorca (18.30) in Barcelona - Betis (21.00), nedeljski pari pa so Getafe - Osasuna, Villarreal - Almeria, Sevilla - Las Palmas in Real Madrid - Real Sociedad.