11°C / 19°C
12°C / 17°C
15°C / 19°C

Oblakov Atletico z zmago proti Alavesu prehitel Barcelono

Atletico Madrid, ekipa slovenskega nogometnega vratarja Jana Oblaka, je v 11. krogu španskega prvenstva zabeležil osmo zmago. Z 2:1, oba gola je dosegel v prvem polčasu, je premagal Alaves in na lestvici prehitel tretjeuvrščeno Barcelono. Tri točke pred njim sta Real in Girona, a ima Atletico tekmo manj.

Barcelona za vodilnima zaostaja štiri točke.

Osrednji igralec domače ekipe je bil Alvaro Morata, ki je dosegel drugi gol, pri prvem pa je podal Rodrigo Riquelmeju. Oblaka, ki je branil vso tekmo in prejel tudi rumeni karton, je v šesti minuti sodnikovega dodatka premagal Ander Guevara.

Danes se bile odigrane še tri tekme. Betis je z 2:1 ugnal Osasuno, Rayo Vallecano in Real Sociedad sta se razšla z izidom 2:2, za goste je oba gola dosegel Mikel Oyarzabal, enak izid je bil tudi na tekmi Athletic Bilbao - Valencia.