Nekaj oblačnosti Humidity: 88%
14°C

Panathinaikos končal evropske nastope

Slovensko obarvani Panathinaikos je končal nastope v skupinskem delu nogometne evropske lige. Grki so tokrat v skupini F gostili Maccabi Haifo in izgubili z 1:2. S tem so tudi končali evropsko popotovanje, saj so zasedli zadnje mesto v skupini.

Panathinaikos si je želel vsaj točko, s katero bi ostal na tretjem mestu v skupini in bi si tako zagotovil igranje v dodatnih tekmah za osmino finala konferenčne lige. Toda Dean David je v 20. minuti Izraelcem priigral vodstvo, tega pa je podvojil Tjaronn Chery v 74. Fotis Joanidis je v 89. minuti le kozmetično popravil izid. Adam Gnezda Čerin je v igro pri Grkih vstopil v 69. minuti, Andraž Šporar pa v 89. Benjamina Verbiča ni bilo v ekipi.

Prvo mesto v skupini je osvojil Villarreal, ki je na odločilni tekmi premagal doslej vodilni Rennes s 3:2. Dani Parejo je v 80. minuti dosegel zmagoviti gol. Francozi so sicer zadeli še v 103. minuti, a je Var gol razveljavil.

Od 21. ure se v skupini D Jon Gorenc Stanković in Tomi Horvat z graškim Sturmom borita pri Sportingu, drugi par te skupine je Rakow Atalanta. Italijani in Portugalci so si že zagotovili napredovanje.

V osmino finala so že uvrščeni Atalanta, Liverpool, Bayer Leverkusen, Villarreal in Slavia Praga.

Mesto v dodatnih kvalifikacijah za osmino finala evropske lige so si za zdaj z drugim mestom v svoji skupini zagotovili Sporting, Toulouse, Rennes, Roma in Qarabag. Tam bodo igrali tudi tretjeuvrščeni iz skupinskega dela lige prvakov, to so Feyenoord, Young Boys, Lens, Galatasaray, Braga, Benfica, Milan in Šahtar.

Tretjeuvrščeni bodo igrali v kvalifikacijah za osmino finala konferenčne lige, za zdaj so to Servette, Molde, Maccabi Haifa in Union St. Gilloise.