16°C / 22°C
9°C / 16°C

Partizan dobil večni derbi in postal jesenski prvak srbske lige

V zadnjem kolu pred zimskim premorom je bila na sporedu poslastica srbske lige, in sicer že 171. večni derbi med najuspešnejšima ekipama srbskega nogometa, Partizanom in Crveno zvezdo.

Na domačem terenu je v Beogradu Partizan gostil Crveno zvezdo. Rdeče-beli so v derbi vstopili z dvema točkama prednosti in bi v primeru zmage Partizanu ušli na kar pet točk.

Prvi zadetek na derbiju so gledalci videli v 26. minuti, ko je Mijatović zatresel mrežo Partizana, a je sodnik dosodil prepovedan položaj. V 37. minuti je Rodić z drsečim štartom hotel izbiti žogo, a je po nogi udaril Stojkovića, in po nekaj minutah ogleda VAR posnetka je sodnik Minaković dosodil najstrožjo kazen v korist Partizana. Odgovornost je prevzel Bibras Natkho in poslal Glazerja v eno stran, žogo pa v drugo stran gola. Črno-beli so ob polčasu vodili z 1:0.

V drugem polčasu je pobudo imela Crvena zvezda in si uspela pripraviti nekaj dobrih priložnosti, a žoga nikakor ni hotela v mrežo. Na drugi strani pa je Partizan čakal na svoji polovici, in si priložnosti pripravljal po protinapadih. Črno beli so v 66. minuti uspeli podvojiti vodstvo, ko je po nenatančni podaji vratarja žogo ukradel Zahid in jo podal do Saldanhe, Brazilec pa je z natančnim strelom povedel Partizan v vodstvo z 2:0. Po prejetem drugem golu je trener rdeče-belih Barak Bakhar spremenil postavitev svojih igralcev na terenu, kar se mu je nemudoma izplačalo. Bukari je poslal uporabno žogo pred gol Jovanovića, tam pa se je dobro znašel Cherif Ndiaye, ki je žogo pospravil v mrežo Partizana. Do konca tekme so rdeče-beli preko mladega talenta Jovana Mijatovića še enkrat zatresli mrežo Jovanovića, a je sodnik zaradi prepovedanega položaja ponovno razveljavil zadetek.

Igor Duljaj se je s svojimi varovanci po zmagi v večnem derbiju veselil jesenskega naslova srbskih prvakov, na drugi strani pa je izraelskega trenerja Baraka Bakharja po porazu na klopi zamenjal domači trener Mladen Milojević.

Radnički 1923 je prekinil niz treh tekem brez zmage, ko je na domačem z 1:0 premagal Radnik.

Spartak je z lepim golom Ubiparipa v sami končnici tekme uspel premagati Novi Pazar.

Radnički Niš je remiziral z Železničarjem iz Pančeva, na derbiju iz sredine lestvice pa je Voždovac s 3:2 premagal Vojvodino, ki je od 59. minute naprej igrala z igralcem manj.

Voždovac je na svojem stadionu zgradil pravo trdnjavo, saj v prvem delu sezone še ne pozna poraza na domačih tekmah. Čukarički bo po zmagi nad ekipo Mladost Lučani zimo preživel na visokem četrtem mestu z 29 točkami, s čimer bodo v vodstvu kluba nedvomno zadovoljni.

Javor in IMT sta prve pol sezone zaključila z remijem 1:1 in z 21 točkami, IMT je zaradi boljše gol razlike na 11. mestu, Javor pa mesto za njim. Jesenski del tekmovanja pa se je končal v Bački Topoli, kjer sta na TSC Areni z rezultatom 1:1 remizirala TSC in Napredak.