Oblačno Humidity: 57%
22°C
13°C / 14°C

Partizan in TSC Bačka Topola zabeležila zmagi v boju za ligo prvakov

V 35. kolu srbske Superlige sta se na derbiju kola pomerila TSC Bačka Topola in Čukarički, Partizan je po treh porazih in remiju v ligaški končnici le prišel do zmage proti Mladosti iz Lučanov in zadržal prednost dveh točk pred TSC-jem. Crvena zvezda, ki je že potrdila naslov prvaka, je na zelo zanimivem srečanju proti Radničkem 1923 zmagala s 3:2.

Na prvem srečanju 35. kola sta se na zelo zanimivi tekmi pomerila TSC Bačka Topola, ki še ima možnosti za drugo mesto, in Čukarički, ki je trenutno na dobrem petem mestu. Že v 6. minuti tekme so domačini na TSC Areni povedli po natančnem strelu Petra Stanića s 16-ih metrov, drugega pa je v 28. minuti dodal Ifet Džakovac, po lepi podaji Pantovića. Tudi Čukarički je imel nekaj priložnosti, a je bil kar nenatančen, saj je na tekmi kar sedemkrat zapretil proti vratom TSC-ja, od tega pa je le en strel bil usmerjen v okvir vrat.

Partizan je po treh porazih in remiju v ligaški končnici za osvojitev drugega mesta nujno rabil vse tri točke proti Mladosti iz Lučanov. Črno-beli so srečanje začeli odlično, in zadeli že v 5. minuti tekme, a je zadetek Saldanhe bil razveljavljen. So pa napadalni nogomet uspeli kronati v 41. minuti, ko je strelec bil Natkho. V drugem polčasu se je prebudila tudi Mladost, a nogometaši iz Lučanov nikakor niso uspeli premagati domačega vratarja Aleksandra Jovanovića. Do konca tekme sta za Partizan zadela še Saldanha in Baždar, ki sta postavila končnih 3:0.

Na srečanju med Crveno zvezdo in Radničkem 1923 so gledalci na Marakani do 38. minute videli kar 5 zadetkov. Cherif Ndiaye je v 19. minuti po lepi podaji Mijalovića zadel z peto. V 24. minuti je sledilo izenačenje Radničkega z golom Džurića, a se s tem ni strinjal Ndiaye, ki je 4. minute kasneje zopet zadel, tokrat z glavo. Hwang In-beom je z natančnim strelom zadel tretji gol za rdeče-bele, 3 minute kasneje pa so z golom zopet odgovorili gostje, tokrat je strelec bil Wajdi
Sahli, ki je tudi postavil končni rezultat 3:2.

Vojvodina je s kar 5:0 premagala Napredak, in osvojila izjemno pomembne tri točke v borbi za evropska mesta. Spartak je z minimalnih 0:1 premagal Novi Pazar in matematično potrdil obstanek v ligi, mož odločitve pa je bil rezervist Ilija Babić.

Dve pomembni tekmi v borbi za obstanek sta se končale brez zmagovalca. Javor in Voždovac sta v Ivanjici odigrala 1:1, Radnički iz Niša in IMT pa sta se razšla brez zadetkov.

Železničar iz Pančeva pa je z visokih 4:0 premagal zadnjeuvrščeni Radnik iz Surdulice, slednji pa je že matematično izpadel iz elitne srbske lige.