Oblačno Humidity: 61%
20°C

Petković in Hoxha za preobrat Dinama proti Rijeki

Dinamo Zagreb je v 33. kolu najmočnejše hrvaške lige na izjemno pomembnem derbiju premagal Rijeko, in se tako na samem vrhu lestvice odlepil na štiri točke prednosti. Istra 1961 proti Rudešu zabeležila tretjo zaporedno zmago, Slaven Belupo po preobratu zmagal Gorico, Lokomotiva z igralcem manj poražena v Osijeku, Hajduk pa se je po porazu proti Varaždinu zacementiral na tretjem mestu.

Rudeš – Istra 1961 1:3
Po dveh zaporednih zmagah proti Osijeku in Slaven Belupu, je Istra 1961 nove tri točke iskala proti zadnjeuvrščenemu Rudešu. V 16. minuti tekme je vratarja Rudeša premagal Lawal, 3 minute kasneje pa je po asistenci Ćorića izid izenačil Mašala. V 73. in 75. minuti tekme pa sta za Istro z razdalje zadela rezervista Čuić in Lisica, ki sta postavila končnih 1:3.

Slaven Belupo – HNK Gorica 4:1
Slaven Belupo je na svojem stadionu gostil Gorico. V 20. minuti tekme je vratar Gorice z kolenom zadel svojega soigralca Džekića, kateri je nato bil odpeljan v bolnišnico na operacijo. Gostje so kljub težki poškodbi svojega soigralca z lepim zadetkom Vujnovića uspeli povesti z 0:1, dve minute kasneje pa je še z lepšim strelom z zunanjim delom stopala izenačil Mioč. V nadaljevanju je za domače zadel Božić, nato spet Mioč, ki je zadel z enajstmetrovke, končnih 4:1 pa je v izdihljajih tekme s svojim ligaškim prvencem postavil Marić.

Osijek – Lokomotiva Zagreb 3:1
Prvi polčas obračuna za četrto mesto se je končal brez zadetkov, a je zato drugi polčas bil toliko bolj zanimiv. V 57. minuti tekme je bil izključen branilec Lokomotive Bartolec, kar je bil ključen trenutek na srečanju, saj so domačini že v 8 minut kasneje povedli z golom Matkovića. Mierez je nato z glavo zadel za 2:0, tretji gol domačinov pa je v 79. minuti s svojim drugim golom na tekmi z neposredne bližine dosegel Matković. Lokomotiva je dosegla svoj častni gol v 90. minuti tekme, ko je strelec bil Šotiček.

Hajduk Split – Varaždin 0:1
Hajduk je v prejšnjem kolu premagal Rudeš s 5:1, pred tem pa je imel niz kar šestih zaporednih porazov v vseh tekmovanjih, s katerimi je izgubil možnosti za osvojitev kakšne lovorike. Tokrat je na Poljudu gostil šestouvrščeni Varaždin, edini gol na srečanju pa je v 67. minuti tekme dosegel Droždžek, ki je z prefinjenim strelom v dolgi kot premagal vratarja Buljana.

Rijeka – Dinamo Zagreb 1:2
Srečanje med Rijeko in Dinamom je bilo zelo pomembno za obe ekipi, saj so Zagrebčani pred tokratnim obračunom imeli le točko več, tekma pa bi lahko odločala o morebitnem zmagovalcu prvenstva. V 49. minuti tekme je Marko Pjaca z močnim strelom z enajstmetrovke premagal vratarja Dinama Nevistića. Sledila je 75. minuta, odličen prosti strel Petkovića z več kot 20-ih metrov, in izenačenje na Rujevici. Rijeka je v iskanju treh točk napadala Dinamo, gol pa so iz protinapada dosegli nogometaši Dinama. Samo dve minuti po vstopu v igro je odličen gol z levico dosegel Hoxha, ki je svoji ekipi prinesel vse tri točke v bitki za naziv najboljše ekipe na Hrvaškem.