Oblačno Humidity: 57%
22°C
13°C / 14°C

Poraz Milana, zmaga Atalante

Nogometaši Milana so v 37. krogu italijanske lige gostovali pri Torinu in izgubili z 1:3. Pred tem je Atalanta v gosteh z 2:0 ugnala Lecce.

Torinčani so proti Milanu že v prvem polčasu dvakrat zadeli, Duvan Zapata in Ivan Ilić sta bila strelca. Na 3:0 je povišal Ricardo Rodriguez na začetku drugega polčasa. Ismael Bennacer je v 55. minuti z bele pike dosegel gol za Milan, ki ima zagotovljeno drugo mesto v prvenstvu.

Atalanta pa je prišla do svoje 20. zmage v sezoni, potem ko sta zanjo zadela Charles De Ketelaere in Gianluca Scamacca v uvodu drugega polčasa.

Atalanta ima zdaj 66 točk, šest več od šestouvrščene Rome. Ekipi iz Bergama zadostuje že točka z zadnjih dveh tekem, da si zagotovi igranje v ligi prvakov, v kateri bodo od italijanskih klubov igrali še prvak Inter, Milan, Bologna in Juventus.

V petek sta se Fiorentina in Napoli razšla z 2:2.

V nedeljo bo Sassuolo igral proti Cagliariju, Monza proti Frosinoneju, Udinese Jake Bijola, Sandija Lovrića in Davida Pejičića proti Empoliju, Inter proti Laziu, Roma pa proti Genoi.

Krog bosta v ponedeljek zaprli tekmi Salernitana - Verona in Bologna - Juventus.