15°C
12°C / 16°C
6°C / 12°C

Prvaki prvič brez treh točk, visok poraz Chelseaja

Manchester City je prvič v sezoni angleškega nogometnega prvenstva ostal brez polnega izkupička. V tretjem krogu je v gosteh po zaostanku z 1:3 rešil točko proti Newcastlu. Visok poraz pa je doživel Chelsea, ki je z 0:3 izgubil proti Leedsu.

Meščani, aktualni prvaki angleške lige, so povedli po hitrem zadetku Ilkaya Gündogana (5.), a so domači do polčasa obrnili izid po zaslugi Miguela Almirona (28.) in Calluma Wilsona (39.). Na 3:1 je v 54. minuti povišal Kieran Trippier, v razmaku treh minut pa sta nato za točko Cityja zadela Erling Haaland (61.) in Bernardo Silva (64.).

Chelsea je na Elland Roadu doživel visok poraz proti Leedsu z 0:3. V prvem polčasu sta zadela Brenden Aaronson (33.) in Rodrigo (37.). Predvsem prvi se lahko za zadetek zahvali gostujočemu vratarju Edouardu Mendyju, ki se je zapletel ob preigravanju mladega Američana in mu omogočil lahek zaključek.

V drugem delu je nato zadel še Jack Harrison (69.), za nameček pa je težave Chelseaja ob koncu tekme poglobil še rdeči karton Kalidouja Koulibalyja.

Na edini preostali današnji tekmi je Brighton z 2:0 slavil v gosteh pri West Hamu ter s sedmimi točkami zdaj zaseda peto mesto. Prvi je Arsenal, ki ima kot edini devet točk po treh krogih. Pred Brightonom so še po zaslugi boljše razlike v danih in prejetih zadetkih City, Tottenham in Leeds.

V ponedeljek bo za konec tretjega kroga še derbi med Manchester Unitedom in Liverpoolom. Ekipi na lestvici zasedata vsega 19. oziroma 15. mesto.