Oblačno Humidity: 90%
14°C

PSG le remiziral z Reimsom

Nogometaši Paris Saint-Germaina so v 25. krogu francoskega prvenstva doma remiziralii proti Reimsu z 2:2. S tem vseeno ostajajo trdno zasidrani na vrhu prvenstvene lestvice, saj imajo deset točk naskoka pred Brestom.

PSG ima na vrhu ligue 1 zdaj 56 točk, s tem pa je še povišal prednost na vrhu, saj je drugouvrščeni Brest v soboto izgubil proti trenutno četrtemu Lensu z 0:1. Brest ima 46 točk, Monaco, ki se bo danes meril s Strasbourgom, in Lens pa po 42.

Na preostali sobotni tekmi je Lyon z 2:0 premagal Lorient, Montpellier pa je že v petek na gostovanju z 2:1 ugnal Nico.

Parižani so se sicer danes hitro znašli v zaostanku, v šesti minuti je Reims v vodstvo popeljal Marshall Munetsi. A domačini so hitro pripravili preobrat, v 17. minuti so si gostje zabili avtogol, dve minuti za tem pa je za 2:1 zadel še Goncalo Ramos. A Reims je ob koncu prvega dela izenačil, ko je izid polčasa postavil Oumar Diakite. V drugem polčasu se izid ni več spremenil.

Danes sledijo še preostale tekme tega kroga. Ob 15. uri je z delom začel tudi Le Havre slovenskega stratega Luke Elsnerja, ki doma gosti Toulouse. Ob tej uri sta se začeli tudi tekmi Metz - Clermont in Strasbourg - Monaco. Ob 17. uri je na sporedu tekma Lille - Rennes, ob 20.45 pa še Marseille - Nantes.