Oblačno Humidity: 90%
14°C

PSG preprečil Nici pot v ligo prvakov

Nogometaši v francoski ligi so igrali še dve zaostali tekmi 32. kroga. Prvak Paris Saint-Germain je v Nici zmagal z 2:1, Reims pa je doma Marseille premagal z 1:0.

V Nici so vsi trije zadetki padli v prvem polčasu. Bradley Barcola in Yoram Zague sta poskrbela za pariško prednost z 2:0, Mohamed-Ali Cho pa je v 32. minuti znižal zaostanek. Nici pa nato ni uspelo priti do želenega izida, tudi po zaslugi izključitve Melvina Barda v 75. minuti.

Reims pa je doma ugnal Olympique Marseille, potem ko je Chancel Mbemba v 33. minuti dosegel avtogol.

Krog pred koncem ima PSG 73 točk, Monaco je pri 64 točkah, Lille in Brest pa sta pri 58. Prva tri mesta vodijo v ligo prvakov, četrto pa v kvalifikacije zanjo. Na tem je z 58 točkami Brest.

Na petem mestu, ki pelje v evropsko ligo, bo ligo končala ekipa iz Nice, za četrtim zaostaja za nedosegljive štiri točke. Za šesto, ki vodi v konferenčno ligo, pa se bosta v zadnjem krogu merila Lens in Lyon. Marseille za njima zaostaja za tri točke.