11°C / 21°C
6°C / 16°C
4°C / 15°C

PSG prepričljivo v novo prvenstvo

Nogometaši Paris St. Germaina so zanesljivo vstopili v novo sezono francoskega prvenstva, v uvodnem krogu so na gostovanju pri Clermontu zmagali s 5:0 (3:0). Novega trenerja Christopha Galtierja lahko veseli dobra igra zvezdnikov, predvsem Brazilca Neymarja, ki je dosegel gol, pri treh pa je bil podajalec.

Neymar se je med strelce vpisal v deveti minuti, na 2:0 je v 26. minuti povišal Achraf Hakimi, vprašanje zmagovalca je bilo praktično rešeno v 39. minuti, ko je v polno zadel Marquinhos.

V drugem polčasu je Neymar zabeležil še tretjo asistenco, v 80. minuti je asistiral Lionelu Messiju, ki je nato dosegel še en gol in s tem potrdil visoko zmago.

Na drugi sobotni tekmi je Monaco v gosteh z 2:1 ugnal Strasbourgh. V 53. minuti je vodil z 2:0, na koncu pa trepetal za zmago. Habib Diallo je v 65. minuti izid znižal, isti igralec pa je v sodnikovem dodatku dosegel še en gol, a so ga sodniki po ogledu posnetka razveljavili.