Oblačno Humidity: 57%
22°C
13°C / 14°C

PSG za uvod na domači sceni le remiziral z Lorientom

Francoski nogometni prvak Paris Saint-Germain je v prvem krogu novega domačega prvenstva na svojem stadionu Park princev v Parizu le remiziral brez golov z Lorientom, deseto ekipo minule sezone. V drugi tekmi dneva je Marseille doma premagal Reims, bilo je 2:1 (1:1).

Reims je povedel v deveti minuti, ko je japonski krilni napadalec Junya Ito po podaji z glavo Zimbabvejca Marshalla Munetsija zadel desni spodnji kot domačih vrat. Na stadionu Velodrome je za domače izenačil maroški reprezentant Azedine Ounahi (22.), v 72. minuti je gostiteljem zmago zagovoril Portugalec Vitinha.

Že v petek so se nogometaši Nice in Lilla v uvodni tekmi nove sezone francoske lige razšli z neodločenim izidom 1:1. Nici je vodstvo zagotovil Gaetan Laborde z zadetkom v 19. minuti. Kazalo je, da bo domača ekipa tesno vodstvo ohranila do konca, toda že globoko v sodnikovem dodatku je za 1:1 zadel Bafode Diakite.

V novi sezoni v prvi ligi v Franciji nastopa 18 namesto dosedanjih 20 klubov. Novinka v ligi, ekipa slovenskega trenerja Le Havra Luke Elsnerja, se bo v nedeljo merila z Montpellierom. Nedeljski spored sestavljajo še obračuni Brest - Lens, Clermont - Monaco, Nantes - Toulouse, Rennes - Metz in Strasbourg - Lyon.