15°C / 22°C
8°C / 15°C

Razburljiva sobota na igriščih angleških prvoligašev: Arsenal zapravil vodstvo, blamaža Tottenhama

Previous Next

Domača kladiva so izenačila le dvanajst minut kasneje, ko je žogo za hrbet Kepe Arrizabalage poslal Emerson Palmieri, ki pa se zadetka ni veselil v celoti, saj je še pred kratkim zastopal barve Chelseaja. V izdihljajih tekme je za napetost poskrbel Tomáš Souček, ki je v 82. minuti dosegel zaradi ofsajda pozneje razveljavljen zadetek. Nato pa je za piko na i v 89. minuti strel Gallagherja med padcem ubranil z roko, a sodnik kljub temu ni pokazal na belo piko.

Ob 16. uri se je začelo še pet tekem, ki so ponudile veliko razburljivega dogajanja. Na stadionu Emirates so vodilni topničarji gostili Brentford, ki je uspešno podaljšal niz devetih tekem brez poraza. Za Arsenal je v 66. minuti zadel Leandro Trossard, veselje pa ni trajalo dolgo, saj je le osem minut kasneje po zmedi v domačem kazenskem prostoru izenačil letos odlični Ivan Toney. Manchester City ima sedaj priložnost, da v nedeljo z zmago proti Aston Villi zaostanek za neprepričljivim Arsenalom stopi na le tri točke.

V boju orlov in galebov je prišlo do delitve točk, saj sta tako Crystal Palace kot tudi Brighton dosegla po en zadetek. Brighton je od 5. mesta, ki vodi v Ligo Evropa, tako oddaljen le še štiri točke, vendar ima odigrani dve tekmi manj kot Tottenham, ki si je nakopal sramoto v porazu s 4:1 proti Leicester Cityju. Kljub začetnemu vodstvu so varovanci Antonia Conteja kasneje prejeli še pet zadetkov, enega so sodniki zaradi prepovedanega položaja Harveyu Barnesu razveljavili.

Fulham je doma z 2:0 ugnal Nottingham in slednjim s tem prekinil niz petih tekem brez poraza. Nottingham Forrest tako od mest, ki vodijo v nižjo ligo, loči le še šest točk. Wolverhampton pa je na gostovanju pri Southamptonu pokazal kremplje, saj so volkovi kljub hitri izključitvi Maria Lemine zaradi dveh rumenih kartonov in zaostanku z 1:0 na koncu rezultat preobrnili in odnesli vse tri točke. Najprej je tekmo z avtogolom v 73. minuti izenačil Jan Bednarek, tri minute pred koncem tekme pa je za zmago gostujočih poskrbel Joao Gomes.

Na zadnji sobotni tekmi sta se spopadla predzadnje uvrščeni Bournemouth in Newcastle, ki se letos suvereno bori za najvišja mesta. Tekma se je končala z remijem, oba zadetka sta padla v prvem polčasu. V 30. minuti je za domače zadel Marcos Senesi, končni izid pa je v podaljšku prvega polčasa postavil Miguel Almiron.