Oblačno Humidity: 88%
14°C

Real kljub igralcu manj izkoristil remi Girone

Nogometaši Reala iz Madrida so v 18. kolu španskega prvenstva v gosteh proti Alavesu tik pred koncem dvoboja kljub igralcu manj na zelenici prišli do zmage z 1:0. S tem so se povzpeli na vrh razpredelnice, kjer imajo skupaj z Girono po 45 točk. Katalonska zasedba je nekaj ur prej igrala neodločeno proti Betisu (1:1).

Kraljevi klub v gosteh pri Alavesu, ki je po 17 tekmah zbral le 16 točk, ni blestel. Imel je več posesti, a si ni priigral ravno veliko lepih priložnosti za zadetek, za nameček pa je v 54. minuti ostal še brez izključenega Nacha.

Kljub temu so na varovanci Carla Ancelottija ob koncu dvoboja pritiskali, do odločilnega zadetka pa prišli v drugi minuti sodnikovega dodatka, ko je po podaji iz kota Tonija Kroosa z glavo zadel Lucas Vazquez.

S 14. zmago v sezoni je Real zdaj pri 45 točkah, toliko jih ima tudi Girona.

Ta je imela v izenačenem obračunu proti sedmouvrščenemu Betisu nekaj več posesti, ekipa iz Seville pa je imela nekoliko lepše priložnosti. Vseeno je dolgo časa kazalo na zmago Girone, potem ko je v 39. minuti zadel Artem Dovbik. V 88. minuti je nato izenačil German Pezzella.

Na tretjem mestu je Barcelona z 38 točkami. Varovanci Xavija Hernandeza so v tem krogu ugnali Almerio s 3:2. Na lestvici sledita Atletico Madrid (tekma manj) in Athletic Bilbao s po 35 točkami.

Atletico Madrid slovenskega reprezentančnega vratarja Jana Oblaka je v že v torek doma le remiziral proti Getafeju (3:3). Atletico v soboto čaka še zaostala tekma četrtega kroga proti Sevilli.

Danes sta se ekipi Cadiza in Reala Sociedada razšli z neodločenim izidom 0:0, Mallorca pa je s 3:2 premagala Osasuno.

Redni 19. kolo španske lige bo na sporedu v prvih dneh novega koledarskega leta.