Oblačno Humidity: 72%
19°C
13°C / 14°C

Real Madrid do remija pri Valencii

Vodilni klub španskega nogometnega prvenstva Real Madrid je v 27. krogu gostoval pri Valencii. Ta je vodila večji del tekme na Mestalli, preden je v 76. minuti za bele pike izenačil Vinicius Junior s svojim drugim golom na tekmi. Z remijem so Madridčani niz brez poraza podaljšali na deset tekem.

Valencia je vodila že z 2:0 po golih Huga Dura (27.) in Romana Jaremčuka (30. minuta). Vinicius Jr. je v sodnikovem dodatku pred polčasom (45.+5) zmanjšal zaostanek, nato pa izenačil z glavo v 76. minuti.

Real ima trenutno sedem točk prednosti pred Girono na drugem mestu in devet pred Barcelono, ki je tretja. Girona bo v nedeljo gostovala pri Realu Mallorci, Barcelona pa mora k petouvrščenemu Athleticu iz Bilbaa. V nedeljo bo igral tudi Jan Oblak, njegov Atletico Madrid se bo pomeril z Betisom.

Na prvi tekmi dneva je Sevilla na domačem igrišču s 3:2 premagala Real Sociedad. Gostitelji so povedli z zadetkoma Youssefa En-Nesirija v 11. in 13. minuti, vendar so Baski znižali zaostanek z golom Andreja Silve iz enajstmetrovke v peti minuti sodnikovega dodatka pred odhodom na odmor.

Tretji gol za domače je dosegel Sergio Ramos v 66. minuti, končni izid pa je v 92. minuti postavil Bryce Mendes.

Getafe in Las Palmas, ki zasedata sredino lestvice la lige, sta se razšla z remijem 3:3 (3:1), Rayo Vallecano pa je gostil najslabšo ekipo španskega prvenstva Cadiz in prav tako remiziral 1:1 (0:0).