Nekaj oblačnosti Humidity: 88%
14°C

Real Madrid še naprej edina stoodstotna ekipa v španski ligi

Nogometaši Reala Madrida so še naprej edina stoodstotna ekipa v elitni španski ligi. V 4. krogu so že v soboto izbranci Carla Ancelottija premagali Getafe z 2:1. Današnja tekma Atletica Madrida, ekipe slovenskega reprezentančnega vratarja Jana Oblaka, ter Seville je bila prestavljena zaradi obilnega deževja v španski prestolnici.

Oblasti so v bojazni pred poplavami pozvale prebivalce Madrida, naj ne zapuščajo svojih domov. Novega datuma tekme še niso določili.

Tako so bile danes le tri tekme, Barcelona je v zadnji v gosteh Osasuno prmagala z 2:1 (1:0). V sodnikovem dodatku prvega dela je za Katalonce po podaji nemškega reprezentanca Ilkaya Gündogana z glavo zadel Francoz Jules Kounde.

Izenačil je Argentinec Chimy Avila v 76. minuti. Barcelono je do zmage popeljal poljski napadalec Robert Lewandowski v 85. minuti, ko je zadel enajstmetrovko. Pred tem je nad njim prekršek v kazenskem prostoru storil Alejandro Catena, ki je zato dobil rdeči karton.

Girona je z zadetkom Portuja v 88. minuti premagala Las Palmas z 1:0 (0:0), Mallorca in Athletic Bilbao sta se razšla brez golov.

Real Sociedad je v soboto doma premagal Granado s 5:3, Alaves je z 1:0 ugnal Valencio, s tem izidom je Betis premagal Rayo Vallecano. Že v petek je Cadiz doma ugnal Villarreal s 3:1, Almeria pa je izgubila proti Celti z 2:3.

Za Realom sta na lestvici s po dvema točkama zaostanka na drugem in tretjem mestu Girona in Barcelona, Atletico je s tekmo manj tretji in na čelu štirih ekip s po sedmimi točkami. Edina brez točke je Sevilla.