Oblačno Humidity: 59%
21°C
13°C / 14°C

Real Madrid v finalu proti Barceloni ali Osasuni

Nogometaši Real Madrida so prvi finalista španskega superpokala, ki ta teden poteka v Savdski Arabiji. V polfinalu so po podaljških premagali Atletico Madrid s 5:3. Odločilni zadetek je Jan Oblak prejel po nesrečnem posredovanju svojega branilca Stefana Savića v 116. minuti, končni rezultat pa so Madridčani postavili na prazen gol v 122. minuti.

Real Madrid, ki poraza ne pozna že dvajset tekem v vseh tekmovanjih (17 zmag, 3 remiji), se bo v finalu v nedeljo ob 20. uri pomeril z zmagovalcem drugega polfinala med Barcelono in Osasuno, ki je na sporedu v četrtek ob 20.00.

Real Madrid se bo v finalu potegoval za 13. naslov v španskem superpokalu. S tem bi se na en naslov približal rekorderjem iz Barcelone, ki so hkrati branilci lovorike.

Za Real Madrid so v rednem delu zadeli Antonio Rudiger (20.), Ferland Mendy (29.) in Dani Carvajal (85.), za Atletico pa Mario Hermoso (6.), Antoine Griezmann (37.), Rudiger (78.).