9°C / 16°C
6°C / 16°C
8°C / 11°C

Real še naprej za petami Barcelone

Nogometaši Real Madrida so na zadnji tekmi 14. kroga španske nogometne lige doma z 2:1 premagali predzadnji Cadiz in še naprej za vodilno Barcelono zaostajajo dve točki.

Junak tekme je bil Nemec Toni Kroos, ki je v prvem polčasu Ederju Militau asistiral za vodstvo, nato pa v 70. minuti prednost povišal. Gosti se niso predali, zaostanek znižali, več pa jim ni uspelo.

Na preostalih dveh tekmah je Valencia s 3:0 ugnala Betis, tekma med Rayo Vallecanom in Celto iz Viga pa se je končala brez golov.

Betis je s porazom v Valencii zamudil priložnost, da se zavihti na tretje mesto. Dolgo časa je bilo na semaforju 0:0, v 61. minuti pa so gosti ostali z igralcem manj. Številčno premoč je Valencia izkoristila že dve minuti pozneje, nato pa dosegla še dva gola, enega tudi iz enajstmetrovke.