5°C / 13°C
5°C / 17°C
7°C / 14°C

Real z novim čudežem v finale lige prvakov

Nogometašem madridskega Reala, 13-kratnim evropskim prvakom, je uspel nov podvig. Potem ko so bili na povratni tekmi polfinala lige prvakov proti Manchester Cityju že v povsem izgubljenem položaju, še v zadnji minuti rednega dela v skupnem seštevku zaostajali z dvema goloma, so se spet rešili, po podaljšku zmagali s 3:1 in se uvrstili v finale.

Prvo tekmo je City dobil z izidom 4:3.

V finalu varovance Carla Ancelottija čaka Liverpool, ki je bil že v torek boljši od Villarreala.

Junak tekme v Madridu je bil Brazilec Rodrygo, ki je po vodstvu Cityja, za katerega je poskrbel Ryad Mahrez, v 90. minuti izenačil, le minuto pozneje pa svoji ekipi priboril podaljšek, v katerem je nato enajstmetrovko za finale izkoristil Karim Benzema, tudi podajalec pri prvem golu Rodryga.