15°C / 16°C
16°C / 20°C
12°C / 21°C

Rijeka in Dinamo zabeležila novo zmago, Rudeš matematično izpadel v nižji rang

V 30. kolu elitnega hrvaškega nogometa so vsi domačini zabeležili poraze. Rudeš je izgubil proti Slaven Belupi in matematično izpadel iz prve lige, Lokomotiva je po dveh remijih zabeležila zmago proti Varaždinu, Dinamo pa je z 0:2 premagal Gorico. Hajduk je zabeležil peti zaporedni poraz v domačih tekmovanjih, Rijeka pa z novo zmago brez prejetega zadetka koraka proti osvojitvi hrvaškega prvenstva.

Rudeš – Slaven Belupo 1:3
Rudeš je na prvem srečanju 30. kola hrvaške prve lige gostil Slaven Belupo, ki je z novim trenerjem Ivanom Radeljićem iskal svojo prvo zmago po 2. februarju, ko je premagal Rudeš. Domačini so povedli v 15. minuti z golom Latkovića, vodstvo pa je bilo izničeno v 57. minuti z lepim zadetkom Murića v dolgi kot gola Rudeša. V 63. minuti je Murić dosegel še en zadetek in povedel svojo ekipo v vodstvo z 1:2, nato pa se je z odličnimi obrambami izkazal vratar Slaven Belupa Ivan Sušak in ohranil vodstvo. Končnih 1:3 pa je v 96. minuti tekme postavil Ante Šuto. Rudeš je z novim porazom tudi matematično izpadel v nižji rang tekmovanja.

Varaždin – Lokomotiva Zagreb 0:2
Lokomotiva je na gostovanju v Varaždinu povedla v 43. minuti z golom Goričana, ki je z natančnim nizkim strelom premagal nasprotnega vratarja Zeleniko, končnih 0:2 pa je z avtogolom postavil Michele Šego. Lokomotiva je po zmagi ostala na 5. mestu, in zaostaja le točko za Osijekom, Varaždin pa je sedmi z 33 točkami.

HNK Gorica – Dinamo Zagreb 0:2
Dinamo je svoj zmagovalni niz nadaljeval v Veliki Gorici, prvi zadetek pa so dosegli že v 13. minuti srečanja. Baturina je poslal lepo žogo v prostor, tam pa je do žoge prišel Kulenović, ki je nato z natančnim strelom premagal vratarja Gorice. Končnih 0:2 pa je v 88. minuti z natančnim strelom v dolgi kot postavil Marko Bulat. Dinamo je sedaj na drugem mestu z 5 točkami manj in tekmo manj od vodilne Rijeke.

Hajduk – Osijek 1:2
Nogometaši Hajduka so po nekaj zaporednih porazih nujno potreboval zmago proti Osijeku. Na Poljudu so prvi uspeli zadeti nogometaši Osijeka, ko je Matković z odličnim strelom z levico premagal Borno Buljana. Domačini so izenačili v 28. minuti z golom Trajkovskega po podaji Brekala, nato pa je Mierez odbito žogo pospravil v mrežo in poskrbel za novo vodstvo Osijeka. Hajduk je imel do konca tekme še nekaj lepih priložnosti za izenačenje, a je rezultat ostal nespremenjen. Hajduk je kar nekaj časa bil v igri za osvojitev hrvaškega prvenstva in pokala, a se je po petem zaporednem porazu v domačih tekmovanjih to spremenilo.

Istra 1961 – Rijeka 0:2
Vodilna Rijeka je nazadnje v domačih tekmovanjih prejela gol 25. februarja, ko je z 1:0 izgubila proti Dinamu iz Zagreba. Nato pa je, vključno z tokratno tekmo, kar na osmih tekmah zmagala brez prejetega zadetka. Fruk je bil prvi strelec na tekmi v 30. minuti, ko je po lepem prodoru Pjace prišel do žoge, in z močnim strelom premagal vratarja Lovra Majkića. Končnih 0:2 pa je v 85. minuti tekme po predložku Petrovića z glavo postavil Goda.