13°C / 19°C
15°C / 17°C
10°C / 22°C

Rijeka po preobratu in zmagi na jadranskem derbiju prehitela Hajduk

Z 20. kolom elitnega hrvaškega nogometa se ekipe vračajo nazaj v pogon. Slaven Belupo z igralcem manj premagal Varaždin, Dinamo prišel do minimalne zmage nad Istro 1961, Rudeš izgubil proti Osijeku, Lokomotiva premagala Gorico, Rijeka pa je z odličnima goloma na jadranskem derbiju prišla do preobrata in zmage nad Hajdukom.

Varaždin - Slaven Belupo 1:2
Slaven Belupo je prišel do prvega zadetka na srečanju v 21. minuti, ko je Mioč asistiral Nongohu, ta pa s močnim strelom premagal vratarja Varaždina. Kapetan domačinov Postonjski je nato z zadetkom iz enajstmetrovke v sodnikovem podaljšku poravnal izid na 1:1. V 69. minuti je sledila izključitev gostujočega igralca Michaela Agbekpornuja, kar ni vplivalo na to, da gostje ne bi osvojili vse tri točke. V 87. minut je Mioč iz nove enajstmetrovke zatresel mrežo za končnih 1:2, ter s tem golom preskočil Varaždin na lestvici. Slaven je trenutno na sedmem mestu z 23 točkami, Varaždin pa s tekmo manj na osmem, z 21 točkami.

Osijek - Rudeš 2:0
Osijek je gostil Rudeš, ki je v zimskem prestopnem roku doživel velike spremembe v ekipi.
Domačini so v 14. minuti z zadetkom Lovrića po predložku iz kota povedli, nato pa je dobrih 10 minut kasneje z avtogolom Pavlovića bil postavljen končni rezultat 2:0. Osijek ima sedaj na četrtem mestu 30 točk, zadnjeuvrščeni Rudeš pa je doživel že šestnajsti poraz v letošnjem prvenstvu.

Istra 1961 - Dinamo 0:1
Dinamo Zagreb je na zaostali tekmi 4. kola v torek bil poražen od Lokomotive, tokrat pa je nove tri točke iskal v Istri. Odločilni trenutek se je zgodil v 36. minuti dvoboja, ko je Ristovski poslal uporaben predložek v kazenski prostor Istre, tam pa se je odlično znašel nekdanji igralec Istre Mauro Perković in z glavo dosegel zmagoviti gol. Dinamo je sedaj s tekmo manj na tretjem mestu in ima 37 točk, Istra pa je predzadnja z 18 točkami.

Gorica - Lokomotiva 1:2
Lokomotiva je v gosteh pri Gorici do vodstva prišla v 15. minuti tekme, ko je lepo akcijo svoje ekipe zaključil Robert Mudražija. Slovenec Tim Matavž je štiri minute kasneje odlično zadel z glavo in svoji ekipi prinesel izenačenje. Za zmago in končnih 1:2 v korist Lokomotive je v 51. minuti poskrbel Duje Čop, ko je z enajstmetrovke poslal vratarja v eno stran gola, žogo pa v drugo. Gorica in Lokomotiva imata sedaj enako točk na sredini lestvice, Lokosi so uvrščeni višje samo zaradi gol razlike.

Hajduk - Rijeka 1:2
Na stotem jadranskem derbiju sta se v Splitu pomerila ekipi iz samega vrha lestvice, Hajduk je na Poljudu gostil Rijeko. Od novincev v Hajduku je na klopi bil Nikola Kalinić, Perišić in Brekalo pa še nista bila priključena ekipi. Veliko število gledalcev je na prvi zadetek čakalo do 15. minute, ko je Kleinheisler poslal predložek pred vrata Rijeka, tam je do žoge prišel Livaja, ki je udaril na gol, a je na koncu gol bil pripisan Pukštasu. Ob polčasu je v igro vstopil Jorge Obregon in že v 55. minuti z neverjetnimi škarjicami svoji ekipi prinesel izenačenje. Gledalci so na derbiju kroga videli še en »evrogol«, Lindon Selahi je z prekrasnim volejem v 75. minuti zadel za popolni preobrat in končnih 1:2 v korist Rijeke.
Rijeka se je z zmago točkovno izenačila z Hajdukom, trenutno pa je na prvem mestu lestvice zaradi boljše gol razlike od Splitčanov. Tretjeuvrščeni Dinamo pa je s tekmo manj na tretjem mestu, in za obema kluboma zaostaja za štiri točke.