Oblačno Humidity: 60%
21°C
13°C / 14°C

Rijeka zabeležila sedmo zaporedno ligaško zmago brez prejetega zadetka

Hajduk je v 31. kolu SuperSport HNL-a prekinil niz petih zaporednih porazov v vseh tekmovanjih, Istra 1961 je po 10 letih končno uspela zmagati v Osijeku, Dinamo pa je na mestnem derbiju proti Lokomotivi z golom Kulenovića zmagal z minimalnih 0:1. Rijeka je na domačem terenu po zmagi nad Gorico zabeležila sedmo zaporedno ligaško zmago brez prejetega zadetka, Postojnski in Dabro pa sta poskrbela za zmago Varaždina proti Rudešu.

Osijek – Istra 1961 1:2
Osijek je na domačem terenu Istro pričakal po kar treh zaporednih zmagah. Tudi tokrat so dobro začeli, saj so povedli že v 14. minuti, ko je Lovrić iz leve strani igrišča poslal predložek proti Mierezu, ta pa se je samo dotaknil žoge in jo poslal v gostujočo mrežo. Domačini so v 36. minuti ostali brez kaznovanega Bralića, ki je po drsečem štartu prejel rdeč karton. Prosti strel je nato izvajal Vuk, in z natančnim strelom v vratarjev kot zadel za izenačenje. Končnih 1:2 pa je v 51. minuti tekme postavil Emmanuel Ekong, ki je po preigravanju obrambe Osijeka z natančnim strelom premagal vratarja Franka Kolića.

Slaven Belupo – Hajduk 0:1
Hajduk je po štirih ligaških porazih in porazu proti Dinamu v polfinalu hrvaškega pokala nujno rabil pozitiven rezultat proti Slaven Belupu. Edini gol na srečanju je bil dosežen v 13. minuti tekme, ko je Brekalo poslal odličen predložek proti Trajkovskemu, ta pa je iz neposredne bližine premagal nasprotnega vratarja. Hajduk je tako že četrtič v tej sezoni premagal Slaven Belupo, ki je po porazu padel na predzadnje mesto.

Lokomotiva Zagreb – Dinamo Zagreb 0:1
Lokomotiva je na Stadionu Kranjčevićeva na mestnem derbiju gostila Dinamo. Kluba sta se do tokratnega obračuna v tej sezoni pomerila trikrat. Obe ekipi sta zabeležili po eno zmago, tretja tekma pa se je končala z remijem. Odločilni trenutek na tokratnem obračunu se je zgodil v 60. minuti, ko je Baturina poslal predložek proti Bernauerju, ta pa je nato odložil žogo Kulenoviću, ki je z močnim volejem premagal Čavlino na golu Lokomotive. Dinamov vratar Nevistić se je izkazal odličnimi obrambami in tako ohranil mrežo nedotaknjeno.

Rijeka – Gorica 3:0
Rijeka je na Rujevici gostila Gorico. Prvi zadetek na tekmi je po lepi podaji Pašalića v 68. minuti dosegel Pjaca, drugega pa je nato dodal Mirko Marić, ki je preusmeril Petrovičev strel proti golu Gorice. Končnih 3:0 pa je v sami končnici tekme postavil Goda. Rijeka je tako zabeležila deveto zaporedno zmago v vseh tekmovanjih brez prejetega zadetka, in sedmo zaporedno ligaško zmago, prav tako brez prejetega zadetka.

Rudeš – Varaždin
Zadnjeuvrščeni Rudeš, ki je že matematično izpadel iz SuperSport HNL-a je gostil sedmouvrščeni Varaždin. V 29. minuti so gostje z odličnim golom Postojnskega s prostega strela povedli z 0:1, končnih 0:2 pa je v 59. minuti tekme postavil Dabro, ki je po dolgi podaji svojega igralca prišel do žoge, ušel nasprotni obrambi, in nato še mirno premagal vratarja Markovića.