5°C / 13°C
5°C / 17°C
7°C / 14°C

Salernitana dobila pomembne tri točke v boju za obstanek

Ekipi Salernitane in Venezie, ki se v elitni italijanski nogometni ligi borita za obstanek, sta odigrali zaostalo tekmo 20. kroga. Zmagala je prva z 2:1 in s tem prišla na 17. mesto, ki bi jo ob koncu sezone obdržalo med elito. Benečani pa so v vse težjem položaju na zadnjem mestu.

Salernitana je zmagala po zaslugi zadetkov Federica Bonazzolija z bele pike v sedmi ter Simoneja Verdija v 67. minuti. Edini gol za beneško zasedbo je dosegel Thomas Henry v 58. minuti. Pri slednji je Domen Črnigoj igral od 63. minute, pri domačih pa je vratar Vid Belec v igro vstopil v 64. minuti, ko je zamenjal poškodovanega Luigija Sepeja.

Salernitana ima na 17. mestu 29 točk, sledi Cagliari z 28, predzadnja je Genoa Roka Vodiška s 25, zadnja pa Venezia z 22 točkami. Do konca prvenstva so še trije krogi.

V teh Salernitano čakajo Cagliari, Empoli in Udinese, Venezio Bologna, Roma in Cagliari, slednji bo igral še z Interjem, najtežje delo pa čaka Genoo, ki bo igrala še proti Juventusu, Napoliju in Bologni.