5°C / 17°C
10°C / 13°C
9°C / 15°C

Sevilla s točko razočarala Ramon Sanchez Pizjuan

Nogometaši Seville so zapravili novo priložnost za uvrstitev v ligo prvakov v naslednji sezoni. Pred domačimi gledalci na stadionu Ramon Sanchez Pizjuan so v 34. krogu španskega prvenstva zgolj remizirali s kandidatom za izpad iz elitne druščine Cadizom 1:1.

Sevilla se je sicer povzpela na drugo mesto, Barcelona je tretja s točko manj in nedeljsko preizkušnjo doma proti Mallorci, Atletico Madrid pa drži četrto pozicijo z dvema točkama zaostanka za Katalonci.

Sevilla je povedla že v šesti minuti po zadetku Youssefa En-Nesyrija, Cadiz pa je v nadaljevanju izkoristil bledo predstavo domačih in z "golazom" Lucasa Pereza s prostega strela izenačil v 66. minuti.

Real Madrid ima v soboto prvo priložnost, da 35. postane španski prvak. Na domačem stadionu Santiago Bernabeu si lahko s točko proti Espanyolu (16.15) zagotovi četrto lovoriko v LaLigi v zadnjih petnajstih letih.

V soboto so na sporedu še obračuni Alaves - Villarreal, Valencia - Levante in Athletic Bilbao - Atletico Madrid, v nedeljo sledijo Elche - Osasuna, Granada - Celta Vigo, Rayo Vallecano - Real Sociedad in Barcelona - Mallorca, v ponedeljek pa še Getafe - Betis.