10°C / 13°C
9°C / 15°C
7°C / 20°C

Sevilla začasno na drugem mestu

Nogometaši Seville so na prvi tekmi 31. kroga španskega prvenstva premagali Granado s 4:2. S tem so prekinili niz štirih tekem brez zmage in začasno skočili na drugo mesto lestvice.

Sevilla se je v 23. minuti znašla v zaostanku, potem ko je zadel Darwin Machis. Še pred polčasom je izenačil Diego Carlos (32.), sredi drugega polčasa pa je domače v vodstvo popeljal Lucas Ocampos.

Sevilla je sicer zadela še tretjič v 76. minuti, a so sodniki zadetek Rafe Mira razveljavili zaradi prekrška. Zdelo se je že, da je v 88. minuti končni izid postavil Victor Diaz, a je v tretji minuti sodnikovega dodatka prav nesrečni Mir zabil za 3:2, tik pred zadnjim piskom glavnega sodnika pa je končni izid postavil Papu Gomez.

Andaluzijsko moštvo ima po 31 odigranih srečanjih 60 točk oz. tri več od tretjeuvrščene Barcelone ter četrtega Atletico Madrida. Katalonci imajo dve tekmi v dobrem, rdeče-beli z Janom Oblakom med vratnicama pa eno. Na vrhu je še naprej Real Madrid z 69 točkami po 30 tekmah.

Jan Oblak bo z Atleticom v soboto gostoval pri Mallorci, Real pa bo gostil Getafe, Barcelona pa bo v nedeljo gostovala pri Levanteju.