11°C / 19°C
12°C / 17°C
15°C / 19°C

Slovo vijoličnih upov od evropskega tekmovanja

V UEFA Youth League sta se v Mainzu na stadionu Bruchweg, pomerila FSV Mainz in NK Maribor, v kategoriji do 19 let.

V tem tekmovanju nastopa 64 ekip, od tega se je 32 ekip kvalificiralo skozi svoje članske ekipe, ki so se uvrstile v skupinski del lige prvakov, 32 ekip pa skozi svojo državno mladinsko ligo. V Sloveniji je to v prejšnji sezoni uspelo mladim upom Maribora, saj so osvojili slovensko mladinsko ligo. Prvo srečanje v Mariboru so nemški mladinski prvaki dobili z rezultatom 0:2, tokrat pa je bilo na sporedu povratno srečanje.

Trener Dejan Dončić je glede na prvo tekmo v Ljudskem vrtu posegel po dveh spremembah v začetni postavi, priložnost sta dobila Anej Dukarić in Gal Mikluš Senekovič.

Tekmo so boljše pričeli nogometaši Mainza, Dardari je v 5. minuti udaril z roba kazenskega prostora, a je bil vratar Maribora Doroshenko na mestu. Vijolični so se rešili začetnega pritiska in začeli igrati napadalnejši nogomet. Lorbek je v 17. minuti podal pred gol, tam je skok dobil Horvat, vendar je uspel zadeti le okvir vrat. V 20. minuti pa je spet do priložnosti prišel Dardari, a se je z odlično obrambo izkazal Doroshenko. Sledila je 28. minuta in zadetek Maribora. Tine Čuk je podal do Aneja Dukariča, ta se je z odličnim prodorom po levi strani otresel nasprotnih branilcev, ter poslal žogo v levi spodnji kot. Polčas se je končal z rezultatom 0:1.

V drugem polčasu so domačini uspeli hitro izenačiti. V 49. minuti je v kazenski prostor lepo podal Müller, Kalemba pa je z natančnim udarcem z glavo svoji ekipi prinesel izenačenje. Domači so bili blizu mreže v 51. minuti, a Doroshenko ni dovolil da bi Mainz povedel. Vijolični so bili golu nevarni v 82. minuti, Čuk je poskušal priti do zaključnega strela, toda branilci domače ekipe tega niso dovolili. Tekma se je končala z rezultatom 1:1, skupno pa so bili uspešnejši nogometaši Mainza, z rezultatom 3:1.

Tako so mladi upi Maribora izpadli iz tekmovanja UEFA Youth League.

FSV MAINZ U19: Babatz, Götze (89' Görtler), Müller (58' Azakir), Martinovic (73' Horozovic), Marincau, Amann, Gleiber, Kalemba, Dardari, Wiesnet, Toure (89' Frenzel). Klop: Mitrovic, Görtler, Azakir, Ugljanin, Horozovic, Kljajic, Frenzel. Trener: Benjamin Hoffmann.

NK MARIBOR U19: Doroshenko, Lorbek, Poredoš, Hunjet, Voglar, Mikluš Senekovič (88' Grizold), Silajdžić, Horvat (58' Bakšič), Čuk (88' Antić Kurbus), Tavares (88' Ristić), Dukarić (75' Grlić). Klop: Tomažič, Kolednik, Grlić, Antić Kurbus, Bakšič, Grizold, Ristić. Trener: Dejan Dončić.