22°C
15°C / 22°C
8°C / 15°C

Sporting proti Tottenhamu potrdil točke iz Frankfurta

Nogometaši lizbonskega Sportinga so prvič v ligi prvakov tekmovanje začeli z dvema zmagama. V drugem krogu so proti londonskemu Tottenhamu potrdili uspeh iz Frankfurta, zmagali z 2:0 in bodo po dveh krogih zanesljivo na prvem mestu skupine D.

Dvoboj je bil odločen v zadnjih trenutkih, odločila sta ga rezervista. Najprej je ob izteku rednega dela po kotu Portugalce v vodstvo popeljal Paulinho, nato pa je v sodnikovem dodatku po samostojnem prodoru izid povišal Arthur.

V skupini C je do prvih točk prišel Inter, ki je v Plznu brez pomoči slovenskega vratarja Samirja Handanovića, ta je tekmo spremljal s klopi, z 2:0 ugnal domačo Viktorio. Edin Džeko je v polno zadel v 20. minuti, nato pa v 70. še podal Denzelu Dumfriesu za končni izid. Inter je od 61. minute igral z igralcem več, saj je sodnik zaradi grobega prekrška izključil Pavla Bucho.