9°C / 16°C
10°C / 13°C
9°C / 15°C

Sterling s tremi goli pokopal Norwich

Nogometaši Manchester Cityja nadaljujejo serijo dobrih rezultatov v angleški ligi. Na gostovanju pri Norwichu so zabeležili jubilejno, 20. zmago v sezoni, tekmeca so premagali s 4:0. Junak tekme je bil Raheem Sterling, ki je v 31. minuti dosegel vodilni gol, v drugem polčasu pa je bil natančen še dvakrat.

Na začetku drugega polčasa se je med strelce vpisal še Phil Foden. Vodilni Manchester City je razliko do drugouvrščenega Liverpoola spet povečal na 12 točk, a ima slednji dve tekmi manj. Varovanci Jürgena Kloppa bodo svojo tekmo 25. kroga odigrali v nedeljo, ko bodo gostovali pri Burnleyju.

Nov neuspeh je zabeležil Cityjev mestni tekmec United, proti Southamptonu je igral le 1:1. Domače je v 21. minuti v vodstvo popeljal Jadon Sancho, v 48. minuti je izenačil Che Adams.

Everton je končno premagal rezultatsko krizo in po dolgem času zmagal, s 3:0 je bil boljši od Leedsa. Strelci golov so bili Seamus Coleman, Michael Keane in Anthony Gordon.

Brentford in Crystal Palace sta se razšla brez golov, Brighton pa je v gosteh z 2:0 ugnal Watford.