9°C / 16°C
6°C / 16°C
8°C / 11°C

Stojanovićev Empoli s porazom iz Rima

Nogometaši Empolija so v 20. krogu italijanske lige gostovali pri Romi in izgubili z 0:2.

Roma je dosegla 12. zmago v sezoni in se vsaj začasno povzpela na tretje mesto, kjer ima 40 točk, toliko kot drugouvrščeni Inter in pa 13 manj od vodilnega Napolija, oba pa imata še tekmo v dobrem.

Rimljani so oba zadetka dosegli v prvem polčasu, pri obeh je bil podajalec Paulo Dybala. Ta je s šestimi podajami tretji podajalec lige za Hvičo Kvarachelio iz Napolija in Sergejem Milinković-Savićem iz Lazia (oba po osem).

Strelca pa sta bila Roger Ibanez in Tammy Abraham. Pri gostih je Petar Stojanović igral od 82. minute, medtem ko Lovra Štubljarja ni bilo v postavi.

Že pred tem je Lecce z 2:0 v gosteh premagal zadnjeuvrščeni Cremonese. Danes ob 20.45 bo še obračun Sassuola in Atalante.

V nedeljo bo Spezia Tia Cipota ob 12.30 gostila vodilni Napoli, Torino bo igral proti Udineseju Sandija Lovrića in Jake Bijola, Fiorentina bo gostila Bologno, vrhunec dneva pa bo milanski derbi med Interjem Samirja Handanovića in Milanom.

V ponedeljek bo Verona igrala proti Laziu, Monza pa proti Sampdorii Martina Turka. V torek bosta krog zaprla Salernitana Domna Črnigoja in Juventus.