Oblačno Humidity: 81%
16°C
13°C / 14°C

Stuttgart izgubil s Heidenheimom

Nogometaši Stuttgarta so v zadnji tekmi 10. kroga nemške bundeslige izgubili s Heidenheimom z 0:2 in zapravili priložnost, da bi se na lestvici spet približali drugemu Bayernu na dve točki zaostanka. Vodi Bayer, Bayern pa ima po sobotni zmagi na nemški klasiki proti Dortmundu spet dve točki zaostanka. Bayer je v soboto s 3:2 premagal Hoffenheim.

Stuttgart še vedno ne more računati na do tega kroga prvega strelca lige Serhouja Guirassyja (v soboto ga je na lestvici strelcev prehitel Harry Kane), na koncu pa se je z novincem v ligi opekel in izgubil.

Domače je v vodstvo povedel Jan Schöppner s prvim prvoligaškim golom v sezoni, potem pa je v sodnikovem dodatku Luca Raimund za Stuttgart zadel prečko. Kazen je prišla v naslednjem napadu, ko je Tim Kleindienst potrdil zmago z drugim golom.

V drugi današnji tekmi sta Wolfsburg in Werder igrala 2:2.

Osrednja tekma kroga je bila na sporedu v soboto, ko so nogometaši Bayerna v gosteh premagali Borussio Dortmund s 4:0. Bayern je že po desetih minutah vodil z 2:0, zadela sta Dayot Upamecano in Kane. Angleški napadalec je v nadaljevanju v polno zadel še dvakrat, dosegel drugi "hat trick" v sezoni in strelski izkupiček pomaknil že na 15 golov. Guirassy jih je v osmih krogih zbral 14.

Vodilni Bayer je s 3:2 v gosteh premagal Hoffenheim, Leipzig slovenskih nogometašev Benjamina Šeška in Kevina Kampla pa si je privoščil spodrsljaj in klonil proti ekipi z dna lestvice Mainzu 0:2. Nekdanji slovenski reprezentant Kampl je odigral 81 minut, aktualni zvezdnik Slovenije Šeško pa je igral od 67. minute.

Na lestvici ima Bayer Leverkusen po desetih tekmah 28 točk, dve manj ima Bayern. Stuttgart je ostal pri 21, Dortmund je četrti z enakim številom točk, eno manj pa ima peti Leipzig.

Nemška nogometna zveza pa je danes izžrebala tudi pare osmine finala pokalnega tekmovanja, kjer sta v prejšnjem krogu presenetljivo izpadla tudi prvak Bayern in pokalni zmagovalec prejšnje sezone Leipzig. Med najbolj zanimivimi obračuni bo prvoligaški Stuttgart - Borussia Dortmund, vodilni prvoligaš Bayer Leverkusen je za tekmeca dobil drugoligaša Paderborn, tretjeligaš Sarrbrücken, ki je izločil Bayern, pa bo igral z Eintrachtom, finalistom pokalnega tekmovanja prejšnje sezone.