13°C / 18°C
15°C / 22°C
8°C / 15°C

Stuttgart izgubil z Gladbachom in ostaja 11 točk za Bayerjem

Nogometaši Stuttgarta so v zadnji tekmi 17. kroga nemške lige izgubili z Borussio Mönchengladbach z 1:3. Na lestvici so ostali na tretjem mestu, a imajo za vodilnim Bayerjem 11 točk zaostanka.

Stuttgart bi lahko s tremi točkami danes zmanjšal razliko do vodilne dvojice Bayer - Bayern, obenem pa pobegnil Leipzigu, ki je v soboto prvič v sezoni izgubil doma. Toda neuspešni so bili tudi nogometaši Stuttgarta, saj je Gladbach na svojem terenu slavil in skočil na rob prve deseterice na lestvici.

Začetek je bil za tretjo ekipo lige slab, saj je Robin Hack zadel že v prvi minuti oziroma po le 20 sekundah. Isti igralec je v 19. minuti povišal na 2:0, za nekaj upov gostov je v drugem polčasu z znižanjem poskrbel Josha Vagnoman, a so domači ostali zbrani, v sodnikovem dodatku pa je nato Jordan žogo, ki se je odbila od vratnice po strelu Manuja Koneja, pospravil v mrežo za končnih 3:1.

V drugi današnji tekmi sta Bochum in Werder igrala 1:1.

Že v soboto je Leipzig doma klonil proti Eintrachtu z 0:1. Benjamin Šeško je za saško ekipo igral do 68. minute za Leipzig, Kevin Kampl pa je odigral celoten dvoboj.

Bayer je za potrditev vodstva na lestvici zmagal v Augsburgu z 1:0. Že v petek je Bayern s 3:0 odpravil Hoffenheim.

Bayer ima 45 točk, Bayern München (s tekmo manj, zaostalo z Unionom bo igral čez deset dni) 41, Stuttgart je ostal pri 34, Leipzig jih ima 33.