15°C / 16°C
16°C / 20°C
12°C / 21°C

Točka Stojanovićevega Empolija, poraz Črnigojeve Salernitane

Nogometaši Empolija so v 23. krogu italijanske lige v gosteh pri Fiorentini igrali 1:1, Salernitana pa je doma proti Laziu izgubila z 0:2.

Empoli, pri katerem je Petar Stojanović obsedel na klopi za rezerve, Lovra Štubljarja pa ni bilo v ekipi, je v Firencah povedel z golom Nicoloja Cambiaghija, domači pa so točko rešili v 85. minuti, ko je zadel Arthur Cabral.

Salernitana, za katero je Domen Črnigoj igral do 76. minute, je v prvem polčasu še držala Lazio pri 0:0, potem pa je v 60. in 69. minuti zadel Ciro Immobile, drugi zadetek je dosegel z bele pike. Ekipa iz Salerna je v 88. minuti ostala brez izključenega Dylana Bronna, malce zatem pa so gosti zapravili novo najstrožjo kazen, neuspešen je bil Luis Alberto.

Pred tem je Lecce v gosteh z 2:1 presenetil Atalanto, danes bo pa še Spezia Tia Cipota gostila Juventus, Roma pa Verono. Krog bosta v ponedeljek zaprla Torino in Cremonese.

Že v petek je vodilni Napoli z 2:0 zmagal v Sassuolu, že na sedmi tekmi zapovrstjo je zadel tudi prvi strelec lige Victor Osimhen. Sampdoria Martina Turka je v soboto izgubila proti Bologni z 1:2 in ima tako 16 porazov, največ v ligi, ter je z 11 točkami predzadnja.

Milan je v gosteh slavili pri Monzi z 1:0, Inter, pri katerem je Samir Handanović branil celo tekmo, pa je s 3:1 odpravil Udinese. Pri tem je Jaka Bijol igral celo tekmo, Sandi Lovrić pa je igral do 75. minute in dosegel gol.

Napoli ima na vrhu 62 točk, sledi Inter s 47, Milan je tretji s 44, Lazio četrti z 42, Atalanta pa peta z 41 točkami. Toliko pa jih ima ob tekmi manj tudi Roma.