Oblačno Humidity: 58%
21°C

Tottenham ostaja na vrhu angleške lige

Vodilna ekipa angleške nogometne lige Tottenham je v 10. krogu gostovala pri Crystal Palaceu in slavila z 2:1.

Izbranci Angea Postecoglouja, ta je prvi trener v zgodovini premier lige s 26 točkami s prvih 10 tekem, so dosegli četrto zmago zapovrstjo, obenem pa so sploh še neporaženi v ligi, kjer imajo pet točk več od Manchester Cityja in Arsenala. Slednji je tudi še brez poraza.

Tottenhamu sta tokrat zmago prinesla avtogol Joela Warda v 53. minuti in zadetek Heung-min Sona v 66. Son je zdaj pri osmih zadetkih v ligi in le za gol zaostaja za prvim strelcem, Erlingom Haalandom iz Manchester Cityja. Jordan Ayew je v 94. minuti le kozmetično popravil končni izid.

V soboto bo Chelsea gostil Brentford, Arsenal bo brez poškodovanega Gabriela Jesusa, ki bo izpustil nekaj tednov zaradi poškodbe mišice, pričakal Sheffield United, Bournemouth bo igral proti Burnleyju, Wolverhampton pa proti Newcastlu. Ta ne bo mogel računati na italijanskega vezista Sandra Tonalija, ki je iz Milana pred sezono prestopil za 70 milijonov evrov.

Mednarodna nogometna zveza Fifa je namreč pojasnila, da kazen, ki jo je Tonali dobil v četrtek zaradi kršenja pravil glede stav na nogometne tekme, velja takoj in za cel svet. Tako Tonalija ne bo v soboto v Newcastlovem kadru, dobil pa je 18-mesečno kazen, pri čemer bo osem mesecev suspenza zamenjalo alternativno zdravljenje, del katerega bo tudi najmanj 16 javnih nastopov v različnih italijanskih združenjih.

V nedeljo bodo še tekme West Ham - Everton, Aston Villa - Luton, Brighton - Fulham in Liverpool - Nottingham Forest, ob 16.30 pa bo na sporedu mestni derbi med Manchester Unitedom in Manchester Cityjem.