13°C / 19°C
15°C / 17°C
10°C / 22°C

Tottenham v sodniškem dodatku ob točke, Hoejlund in Eriksen poškodovana

Nogometaši Tottenhama v angleški najbrž že plačujejo davek za številne poškodbe in kazni. Dolgo časa vodilna ekipa prvenstva je v 12. krogu v gosteh zabeležila drugi poraz, z 2:1 jo je premagal Wolverhampton. To je izkoristil Arsenal, ki je s 3:1 doma ugnal Burnley, s tem pa se vsaj začasno zavihtel na drugo mesto prvenstvene razpredelnice.

Z enakim številom točk in tekmo manj je zaradi boljše razlike med danimi prejetimi in prejetimi goli pred Arsenalom le Manchester City, ki bo v nedeljo gostoval pri Chealseaju.

Tottenham je sicer po prvem polčasu z golom Brennana Johnsona v tretji minuti vodil, a v sodniškem dodatku drugega dela prejel dva gola. V prvi minuti dodatka je izenačil Pablo Sarabia, ki je le tri minute pred tem vstopil v igro, Mario Lemina pa je končen izid postavil v sedmi minuti sodnikovega dodatka.

Manchester United spet ni imel lahkega dela. Na Old Traffordu se je mučil z Lutonom, edini gol na tekmi je v 59. minuti dosegel švedski branilec Victor Lindelöf. United je zmago tudi drago plačal, zaradi poškodb sta namreč igro morala zapustiti Christian Eriksen in Rasmus Hojlund. Oba sta tako vprašljiva za tekmo kvalifikacij za nastop na evropskem prvenstvu proti Sloveniji.

Everton se je lani do konca boril, da je ohranil prvoligaški status, tudi letos je prvenstvo slabo začel, v zadnjem času pa igra vse bolje. Tokrat je v gosteh s 3:2 premagal Crystal Palace, odločilni gol je v 86. minuti dosegel rezervist Idrissa Gueye.