12°C / 18°C
16°C / 22°C
9°C / 16°C

Trije goli Haalanda za zanesljivo zmago Cityja

Še pred derbijem 21. kroga angleške nogometne lige med vodilnim Arsenalom in Manchester Unitedom je svojo nalogo zanesljivo opravil Manchester City. Varovanci Pepa Guardiole so s 3:0 doma premagali Wolverhampton, vse tri gole je dosegel norveški zvezdnik Erling Haaland, ki je po 19 odigranih prvenstvenih tekmah že pri 25 golih.

Prvega je tokrat dosegel z glavo (40. minuta), drugega z bele pike (50.), tretjega pa po napaki vratarja gostov Joseja Saja in nesebični podaji Ryjada Mahreza (54.). To je bil za Norvežana, ki je v 61. minuti ob ovacijah občinstva zapustil igrišče, že četrti "hat trick" v ligi in ima realno možnost, da ujame rekord Alan Shearerja, ki je v sezoni 1996/97 petkrat dosegel tri gole na eni tekmi.

Lani na koncu prvenstva sta najboljša strelca Mohamed Salah in Heung-min Son dosegla 23 golov.

City se je Arsenalu začasno približal na dve točki zaostanka.

Na drugi popoldanski tekmi sta se Leeds in Brandford razšla brez golov.