Oblačno Humidity: 58%
21°C

Udinese izgubil proti Torinu

Nogometaši Udineseja so v 29. krogu italijanske lige gostili Torino. Slovenca Jaka Bijol in Sandi Lovrić sta igrala celo tekmo za Videmčane, ki pa so izgubili z 0:2.

Bijol, ki se je tako popolnoma vrnil po dolgotrajnem okrevanju po poškodbi, je bil drugi najbolje ocenjeni igralec svoje ekipe, toda obramba je pod njegovim poveljstvom dvakrat klonila. Prvič v deseti minuti, ko je zadel Duvan Zapata, drugič pa v 53., ko se je med strelce vpisal Nikola Vlašić po Zapatovi podaji.

Monza je ugnala Cagliari z 1:0, edini zadetek je prispeval 22-letni sin legendarnega Milanovega branilca Paola Maldinija, Daniel, uspešen je bil v 41. minuti.

Ob 18.00 bo tekma Salernitana - Lecce, ob 20.45 pa se bosta srečala še Frosinone Matjaža Kamenšek Pahiča in Lazio.

V petek je Bologna, ki velja za največje presenečenje sezone, v gosteh pri Empoliju zmagala z 1:0 in se utrdila na četrtem mestu. Giovanni Fabbian je zmagoviti gol dosegel v 94. minuti.

V nedeljo bodo tekme Juventus - Genoa, Verona - AC Milan, Roma - Sassuolo, Atalanta - Fiorentina in Inter Milano - Napoli.

Inter ima na vrhu lestvice 75 točk, Milan je pri 59, Juventus pri 58, Bologna pa pri 54. Udinese je 13. s 27 točkami.