Oblačno Humidity: 58%
21°C
13°C / 14°C

Udinese osmič remiziral, tokrat proti Atalanti

Nogometaši Udineseje niso unovčili lepe zmage pred tednom dni, ko so v gosteh premagali Milan z 1:0. V 12. krogu italijanskega prvenstva so že osmič remizirali, tokrat na domačem stadionu Friuli proti Atalanti iz Bergama (1:1).

Za Videmčane, ki so v 31. minuti zastreljali 11-metrovko, je vodilni gol po podaji Srba Lazarja Samardžića dosegel Brazilec Walace v 44. minuti, v sami končnici tekme pa je ekipi iz Lombardije točko prinesel Brazilec Ederson, ki je zadel v drugi minuti sodnikovega podaljška.

Slovenski reprezentant Jaka Bijol je za zasedbo iz Furlanije odigral celo tekmo, njegov klubski in reprezentančni soigralec Sandi Lovrić je v igro vstopil v 71. minuti, ko je zamenjal Argentinca Martina Payera, medtem ko Davida Pejičića ni bilo v kadru Udineseja.

Na današnji uvodni tekmi je Empoli presenetil zadnjega italijanskega prvaka in v Neaplju zmagal z 1:0. Edini gol je v izdihljajih tekme, v prvi minuti sodnikovega podaljška, dosegel Ukrajinec Viktor Kovalenko.

Fiorentina je doma ugnala Bologno z 2:1. Za Firenčane sta zadela Giacomo Bonaventura (17.) in Argentinec Nicolas Gonzalez (48./11 m), za Bolonjčane pa Nizozemec Joshua Zirkzee (33.).

Ob 18. uri se bo začel mestni derbi med Laziem in Romo, ob 20.45 pa bo milanski Inter gostil Frosinone, kjer igra slovenski nogometaš Matjaž Kamenšek-Pahič.

Po nepopolnem 12. krogu je v vodstvu Juventusa, ki je v soboto premagal Cagliari z 2:1. Milan je v Lecceju igral le 2:2, velikanu italijanskega nogometa pa največ skrbi povzroča poškodba portugalskega napadalca Rafaela Leaa. Po prvih informacijah bo odstoten vsaj tri tedne. Na tekmi Monza - Torino ni bilo zmagovalca (1:1).

Sassuolo in Salernitana sta se že v petek razšla z 2:2, Genoa pa je z 1:0 odpravila Verono.