10°C / 17°C
6°C / 15°C
4°C / 16°C

Udinese praznih rok iz Firenc, Napoli pa iz Monze

Nogometaši Udineseja, kjer igrata slovenska reprezentanta Jaka Bijol in Sandi Lovrić, so v 35. krogu italijanskega prvenstva v Firencah izgubili proti Fiorentini z 0:2. Spodrsnilo je tudi novemu prvaku serie A, Napoli je v Monzi klonil z 0:2. Drugouvrščeni Juventus ima po zmagi nad Cremonesejem z 2:0 tri točke naskoka pred milanskim Interjem.

Fiorentina je v prestolnici Toskane povedla že v deveti minuti, ko je zadel Gaetano Castrovilli, končni izid pa je v 90. minuti postavil Giacomo Bonaventura. Bijol je za ekipo iz Vidma odigral celotno tekmo, Lovrić pa do 76. minute, ko ga je zamenjal 18-letni Portugalec Vivaldo Semedo.

Novi italijanski prvak Napoli je v Monzi doživel četrti poraz v sezoni 2022/23. Za lombardijsko ekipo sta zadela Portugalec Dany Mota (18.) in Andrea Petagna (54.).

Juventus je na današnji zadnji tekmi ukanil predzadnji Cremonese z 2:0. Za staro damo je prvi gol dosegel Nicolo Fagioli v 55., drugega pa Brazilec Bremer v 79. minuti. Prvi zvezdnik ekipe, Francoz Paul Pogba, je tekmo začel v uvodni enajsterici, zelenico pa je zaradi nove poškodbe zapustil v 26. minuti.

Na današnji prvi tekmi je Torino z golom Hrvata Nikole Vlašića v 29. minuti v Veroni zmagal z 1:0, na tekmi med Bologno in Romo pa ni bilo golov.

Lazio in Lecce sta se na petkovi uvodni tekmi kroga v Rimu razšla z neodločenim izidom 2:2, v soboto pa so bile tri tekme. Spezia je presenetila Milan in ga premagala z 2:0, milanski Inter je s 4:2 ugnal Sassuolo, Salernitana pa je z 1:0 slavila proti Atalanti.

Spezia je rdeče-črne ugnala brez pomoči Tia Cipota, gola pa sta v 75. in 85. minuti dosegla Przemyslaw Wisniewski in Salvatore Esposito. Spezia je kljub zmagi ostala na 18. mestu, ki še vodi v drugo ligo.

Samir Handanović, ki je branil celo tekmo za Inter, se je veselil zmage proti Sassuolu. Večji del posla je opravil do 58. minute, ko je vodil s 3:0 po golih Romeluja Lukakuja in Lautara Martineza, ta je z 20 goli drugi strelec lige, ter avtogolu Ruana. Gola Matheusa Henriqueja v 63. in Davideja Frattesija sta goste sicer približala, vendar je Lukaku v 89. minuti potrdil Interjevo zmago.

Salernitana, slovenski reprezentant Domen Črnigoj tudi tokrat ni igral zaradi poškodbe, je gostila Atalanto in jo premagala z golom Antonia Candreve v 93. minuti.

Napoli si je že pred časom zagotovil tretji scudetto po sezonah 1986/87 in 1989/90. Tri tekme pred koncem ima drugovrščeni Juventus tri točke več od Interja, štiri od Lazia, osem od Milana in deset od Rome. Prve štiri ekipe v serie A bodo v sezoni 2023/24 nastopile v ligi prvakov, petouvrščena v evropski ligi, šestouvrščena pa v konferenčni ligi.

Juventus se bo v zadnjih treh tekmah pomeril z Empolijem, Milanom in Udinesejem, Inter z Napolijem, Atalanto in Torinom, Lazio z Udinesejem, Cremonesejem in Empolijem, Milan s Sampdorio, Juventusom in Verono, Roma pa s Salernitano, Fiorentino in Spezio.