13°C / 19°C
15°C / 17°C
10°C / 22°C

Udinese s točko iz Bologne

Nogometaši Udineseja so v uvodnem krogu italijanske lige gostovali pri presenečenju prejšnje sezone Bologni in igrali 1:1.

Videmčani, pri katerih sta tekmo začela Jaka Bijol in Sandi Lovrić, Davida Pejičića pa ni bilo v zasedbi, se je zoperstavila ekipi, ki je pred sezono izgubila enega od tvorcev uspeha - petega mesta v ligi in uvrstitve v ligo prvakov - iz prejšnje sezone. Trener Thiago Motta namreč po novem vodi Juventus, Bologno pa Vincenzo Italiano.

A Bologna je povedla v 57. minuti, ko je Riccardo Orsolini unovčil enajstmetrovko. Minuto zatem je Lovrić zapustil igro, Videmčani, ki imajo tudi novega stratega Kosto Runjaića, pa so izenačili v 68. minuti, po zgrešeni enajstmetrovki je po kotu zadel Lautaro Giannetti.

Verona je poskrbela za slab začetek sezone Napolija, ki ga po novem vodi Antonio Conte. Verončani so povedli v 50. minuti po golu Dailona Livramenta, do konca tekme pa je dvakrat zadel še Daniel Mosquera za 3:0.

Cagliari bo zvečer igral proti Romi, Lazio pa proti Venezii Domna Črnigoja.

V soboto je branilec naslova Inter iz Milana gostoval pri Genoi in igral neodločeno 2:2. Povratnik v prvo ligo Parma je proti Fiorentini igral 1:1, Milan je tako kot mestni tekmec Inter igral 2:2, le da s Torinom, potem ko sta Alvaro Morata v 89. in Noah Okafor v 95. minuti rešila Milančane poraza. Empoli, pri katerem Petar Stojanović ni igral, je igral 0:0 z Monzo.

V ponedeljek bosta še tekmi Lecce - Atalanta in Juventus - Como.