15°C / 16°C
16°C / 20°C
12°C / 21°C

Udinese še naprej brez zmage, Lovriću rdeč karton

Nogometaši Udineseja tudi po sedmem krogu ostajajo brez zmage v italijanskem državnem prvenstvu. Tokrat so na domačem stadionu igrali neodločeno proti Genoi (2:2). Od slovenskih reprezentantov je Jaka Bijol odigral vseh 90 minut, Sandi Lovrić pa je moral tik pred koncem dvoboja predčasno pod prho zaradi rdečega kartona.

Za Genoo je oba zadetka dosegel Albert Gudmundsson. Najprej je bil natančen v 14. minuti, nato pa še v 41. Vmes je za Videmčane izenačil Lorenzo Lucca (23. minuta). Udinese je do točke prišel takoj po izteku 90 minut, ko je lastno mrežo zatresel Alan Matturro.

V četrti minuti sodnikovega dodatka v drugem polčasu je po grobem prekršku na sredini igrišča neposreden rdeč karton prejel Lovrić, ki je začel dvoboj v prvi postavi. Davida Pejičića ni bilo v kadru Udineseja.

Udinese je na sedmih tekmah trikrat izgubil in četrtič remiziral, na lestvici pa je začasno na 17. mestu. Prehiti ga lahko zadnjeuvrščeni Cagliari, ki bo v ponedeljek gostoval pri Fiorentini. Genoa je z osmimi točkami začasno na 11. mestu.

Na vrhu sta s po 18 točkami Inter in Milan, sledi pa jima Napoli s 14 točkami. Toliko jih je zbral tudi Juventus, ki je proti Atalanti v Bergamu igral 0:0. Atalanta je ostala na petem mestu s 13 točkami.

Danes je bila na sporedu še tekma med Bologno in Empolijem, ki jo je s 3:0 dobila prva. Pri Empoliju je slovenski vratar Lovro Štubljar sedel na klopi za rezervne igralce.

Drevi se bo ob 20.45 začel še obračun med Romo in Frosinonejem Matjaža Kemenšek-Pahića, v ponedeljek pa se bosta še tekmi Torino - Verona ter Sassuolo - Monza.

Že v soboto je Inter s 4:0 v gosteh premagal Salernitano, Milan je bil doma z 2:0 boljši od Lazia, Napoli pa je bil s 4:0 boljši na gostovanju pri Lecceju.