Oblačno Humidity: 81%
16°C
13°C / 14°C

Udinese še vedno brez zmage

Nogometaši Udineseja tudi po 4. krogu italijanske lige ostajajo brez zmage. Tokrat so Videmčani v gosteh pri Cagliariju igrali 0:0 ter vpisali še tretji neodločen izid v sezoni. Frosinone je s 4:2 premagal Sassuolo, Monza in Lecce pa sta se razšla z 1:1. Zvečer je Roma doma kar s 7:0 ugnala Empoli.

V Cagliariju sta ekipi na tekmi sprožili zgolj po en strel v okvir vrat, pri čemer je za Udinese Jaka Bijol igral celo tekmo, Sandi Lovrić do 72. minute, Davida Pejičića pa ni bilo v ekipi. Domača ekipa je v 95. minuti ostala z igralcem manj po drugem rumenem kartonu Mateusza Wieteske.

Na tekmi med Monzo in Leccejem so sodniki pokazali dva rdeča kartona, prvega gostom (Federico Baschirotto, 55.), drugega pa domačim (Luca cardirola, 85.). Nikola Krstović je sicer goste popeljal v vodstvo z bele pike v tretji minuti, izenačil pa je Andrea Colpani v 24.

Frosinone pa je brez pomoči Matjaža Kamenšek-Pahića Sassuolo ugnal s 4:2. Andrea Pinamonti je z dvema goloma goste popeljal v vodstvo z 2:0, domači pa so poskrbeli za preobrat tudi po zaslugi dveh zadetkov Luce Mazzitellija.

Fiorentina je s 3:2 ugnala Atalanto, potem ko je odločilni zadetek v 76. minuti dosegel Christian Kouame, Roma pa se je po skromnem začetku sezone znesla nad Empolijem, pri katerem Lovro Štubljar ni dobil priložnosti za branjenje, in ga premagala kar s 7:0.

Rimljani so v italijanski prvi ligi dosegli sedem golov prvič po novembru 2006, ko so prav tako s 7:0 premagali Catanio. Empoli pa je sploh prvič v elitni ligi prejel več kot pet golov. Dva jim je tokrat zabil Paulo Dybala, medtem ko sta Bryan Cristante, ta je tudi dosegel enega izmed golov, in Andrea Belotti dodala po dve podaji.

Že v soboto je vodilni Inter v milanskem derbiju premagal Milan s 5:1, Juventus je s 3:1 odpravil Lazio, Genoa pa je igrala 2:2 z branilcem naslova Napolijem.

V ponedeljek bosta krog končali tekmi Salernitana - Torino in Hellas Verona - Bologna.

Na lestvici s štirimi zmagami s štirih tekem vodi Inter, Juventus je drugi z 10 točkami, Milan je tretji z devetimi, Lecce četrti s sedmimi, Napoli, Frosinone in Fiorentina pa imajo po sedem točk.