12°C / 18°C
16°C / 22°C
9°C / 16°C

Udinese v Salernu do prve točke v serie A

Nogometaši Udineseja so osvojili prvo točko v italijanskem prvenstvu v sezoni 2023/24. Po uvodnem domačem porazu proti Juventusu z 0:3 so danes v gosteh igrali neodločeno s Salernitano 1:1. Ob 20.45 se bo začela zadnja tekma 2. kroga med Cagliarijem in milanskim Interjem.

Slovenski reprezentant v dresu Udineseja Jaka Bijol je igral celo tekmo, njegov klubski in reprezentančni soigralec Sandi Lovrić do 82. minute. Njuna rojaka in klubska soigralca, komaj 16-letni David Pejičić in 18-letni Bor Žunec, sta tekmo spremljala na klopi za rezervne igralce.

Udinese je povedel v 57. minuti po golu Srba Lazarja Samardžića, izenačujoči gol pa je v 71. minuti postavil Senegalec Boulaye Dia.

Po nepopolnem drugem krogu so na vrhu razpredelnice Milan, Napoli in Verona, v primeru današnje zmage na Sardiniji se jim lahko pridruži še Inter. Branilec naslova iz Neaplja je v 2. krogu v nedeljo premagal Sassuolo z 2:0, Milan in Verona sta zmagala že v soboto. Milan je bil doma boljši od Torina s 4:1, Verona pa od Rome z 2:1.