23°C
15°C / 22°C
8°C / 15°C

Poraz Leipziga proti Realu, City naredil velik korak proti četrtfinalu

Nogometaši Leipziga s slovenskima igralcema Benjaminom Šeškom in Kevinom Kamplom so na prvi tekmi osmine finala lige prvakov doma proti Realu Madridu izgubili z 0:1. Na drugi tekmi večera je branilec naslova Manchester City v gosteh pri Koebenhavnu slavil s 3:1.

Tekma v Leipzigu se je začela precej dinamično predvsem z domače strani, Šeško je že v drugi minuti z glavo zatresel Realovo mrežo, a so sodniki po pregledu posnetka dosodili prepovedan položaj soigralca, ki naj bi oviral vratarja.

Slovenski napadalec je kmalu zatem še dvakrat streljal, obakrat je bil na mestu Andrij Lunin, vratar Reala, ki je pogrešal poškodovanega angleškega zvezdnika Juda Bellinghama, a kljub temu tudi sam že v uvodu izpeljal nekaj obetavnih akcij.

Šeško je bil nevaren spet v 20. minuti, a iztržil le kot, v sicer izenačenem polčasu sta imeli obe ekipi še nekaj (pol)priložnosti, a je ostalo pri 0:0.

V 49. minuti pa je bilo 1:0 za Real, potem ko je Brahim Diaz zadel z natančnim strelom z roba kazenskega prostora. Takoj zatem sta imela na drugi strani Dani Olmo in Šeško priložnost za izenačenje, spet pa so Nemci dobili le kot.

V 72. minuti je Vinicius Junior zadel vratnico, v 81. pa je Xavi Simons najprej poskusil z volejem, nato pa je še Šeško, ki je igral celo tekmo, prišel v še en dvoboj z Luninom, vendar je bil slednji znova uspešnejši, tako kot ob strelu Amadouja Haidare v 85. minuti.

V Koebenhavnu je City silovito začel in po desetih minutah že vodil z 1:0, ko je z diagonalnim strelom zadel Kevin De Bruyne. Njegov soigralec Jack Grealish je moral zaradi poškodbe že po 20 minutah iz igre, eden domačih branilcev pa je malce zatem zatresel prečko lastnih vrat.

Čeprav je bilo vse v domeni Angležev, pa so Danci izkoristili napako vratarja gostov Edersona, ko je do strela z roba kazenskega prostora prišel Magnus Mattsson in zadel za 1:1. Ob koncu polčasa je City znova prešel v vodstvo, ko je iz bližine zadel Bernardo Silva.

Uvod drugega polčasa je bil nekoliko mirnejši, so pa predvsem Angleži še naprej imeli pobudo in več nevarnih akcij, tudi Erling Haaland jih je imel kar nekaj, a bil neuspešen, hkrati pa tekmo brez posebnih pretresov pripeljali do konca. V 92. minuti je piko na i postavil Phil Foden, ki je iz bližine zadel še po drugi De Bruynejevi podaji tekme.

V sredo bosta tekmi Lazio - Bayern München in PSG - Real Sociedad, prihodnji teden pa bodo še obračuni Interja in madridskega Atletica z Janom Oblakom, PSV Eindhovna in Borussie Dortmund, Napolija in Barcelone ter Porta in Arsenala.

• Povratne tekme bodo 5., 6., 12. in 13. marca.

Leipzig: Gulacsi, Henrichs, Orban, Simakan, Klostermann, Raum, Schlager, Olmo, Simons, Openda, Šeško.
Real Madrid: Lunin, Carvajal, Nacho, Tchouameni, Mendy, Valverde, Kroos, Camavinga, Brahim Diaz, Vinicius Junior, Rodrygo.
Sodnik: Irfan Peljto (BiH)