10°C / 17°C
6°C / 15°C
4°C / 16°C

Union Berlin in Freiburg zmagala, Leipzig izgubil

Borussia iz Dortmunda se je po sobotni zmagi nad Eintrachtom s 4:0 in porazu Bayerna v Mainzu z 1:3 zavihtela na prvo mesto v nemškem prvenstvu, tretje mesto pa je zadržal Union Berlin.

Zasedba iz nemške prestolnice je v 29. krogu v Mönchengladbachu zmagala z 1:0, Freiburg pa se je po zmagi proti Schalkeju s 4:0 prebil na četrto mesto

V Mönchengladbachu je bil mož odločitve Surinamec Sheraldo Becker, edini gol na tekmi je dosegel v 60. minuti. Union ima po današnji zmagi štiri točke manj od Bayerna in pet od Borussie iz Dormunda ter dve točki več od Freiburga.

Ekipa iz zahodnega dela Nemčije ni imela težav proti nekoč mogočnemu Schalkeju. V prvem polčasu je oba gola za Freiburg dosegel Avstrijec Michael Gregoritsch (7., 35.), v drugem pa sta zadela še Lucas Holer (52.) in Matthias Ginter (82.).

Leipzig je po današnjem porazu v Leverkusnu z 0:2 nazadoval na peto mesto. Nekdanji slovenski reprezentant Kevin Kampl je za osmoljence tekme igral v prvem polčasu, ko ga je zamenjal Francoz Christopher Nkunku. Za lekarnarje, ki v zadnjem obdobju kažejo zelo dobre predstave, sta zadela Čeh Adam Hložek (40.) in Nadiem Amiri (86.).

V Nemčiji je sicer glavna športna tema huda kriza nogometašev iz Münchna. Po izpadih iz domačega pokala in evropske lige prvakov so jim zadnji žebelj v krsto v soboto zabili še tekmeci iz Mainza. Za njihovo zmago s 3:1 so zadeli Francoz Ludovic Ajorque, Luksemburžan Leandro Barreira in Španec Aaron Martin, za blede Bavarce pa je edini gol prispeval Senegalec Sadio Mane.

Spodrsljaj Bayerna je izkoristila Borussia iz Dortmunda in zanesljivo premagala Eintracht iz Frankfurta s 4:0. Za nogometaše iz Porurja, ki so v nemškem prvenstvu nazadnje slavili v sezoni 2011/12, je dva gola dosegel Nizozemec Donyell Malen, po enega pa Anglež Jude Bellingham in Mats Hummels.