11°C / 19°C
8°C / 16°C
5°C / 15°C

United se je rešil v sodnikovem dodatku

Nogometaši Manchester Uniteda so bili v 16. krogu angleškega prvenstva tik pred tem, da izgubijo stik z mesti, ki na koncu sezone vodijo v ligo prvakov. Na gostovanju v Londonu pri Fulhamu so do sodnikovega dodatka držali le neodločen izid 1:1, toda v tretji minuti dodatka jim je tri točke zagotovil gol rezervista Alejandra Garnacha.

United, ki ga je z nekaj obrambami reševal tudi vratar David De Gea, je prvič povedel v 14. minuti, ko je v polno zadel Danec Christian Eriksen. V 61. minuti je izenačil Daniel James, ki je le dve minuti pred tem vstopil v igro. A naziv junaka ni pripadel njemu, ampak mlademu, 18-letnemu Argentincu Garnachu, ki je pred zadnjim sodniškim žvižgom dosegel odločilni gol, s katerim je United na petem mestu obdržal zaostanek treh točk za četrtouvrščenim Tottenhamom.

Stik z Unitedom pa je v zadnjem krogu pred odmorom zaradi svetovnega prvenstva izgubil Brighton. Čeprav je proti Aston Villi povedel, pa so njegovi igralci igrišče zapustili sklonjenih glav, pokopala sta jih gola Dannyja Ingsa, prvega je še v prvem polčasu dosegel z enajstmetrovke. Za Villo je bila to druga zaporedna zmaga, ki jo je oddaljila od repa lestvice.