10°C / 17°C
6°C / 15°C
4°C / 16°C

Valencia v kaotični tekmi z Real Madridom do treh dragocenih točk

Medtem ko je na vrhu španskega nogometnega prvenstva več ali manj vse jasno, se moštva na repu razpredelnice krčevito borijo za obstanek. Pomembne zmage so v tem krogu zabeležili Espanyol, Cadiz in Valencia, ki je na domačem stadionu premagala Real Madrid z 1:0. Valencia je do enajste zmage v prvenstvu prišla v tekmi, ki jo je moral sodnik podaljšati za skoraj 20 minut. Vmes je moral po posredovanju Vara izključiti Viniciusa zaradi namernega udarca v obraz, poklicati policijo, da je s tribune odpeljala domačega navijača, ki naj bi žalil omenjenega brazilskega nogometaša, ter miriti domačo publiko, ki jo je Vinicius ob odhodu z igrišča sprovociral z gesto, da se ji obeta nazadovanje v drugo ligo. A Valencia je v kaotični tekmi iztržila dragocene tri točke, s katerimi se je na pet točk oddaljila od cone izpada. Edini zadetek na tekmi je dosegel Diego Lopez v 31. minuti. Poleg Elcheja, ki je že nekaj tednov odpisan in bo drugo sezono igral v drugi ligi, sta na mestih izpada še Espanyol in Valladolid. Slednji je že v petek izgubil proti neposrednemu tekmecu za obstanek Cadizu, Espanyol pa je danes v goseh premagal Rayo Vallecano z 2:1. Do konca prvenstva so še trije krogi. S porazom Real Madrida, ki je sredi tedna izgubil polfinale lige prvakov, je Atletico Madrid znova napredoval na drugo mesto. Pred domačimi navijači je premagal Osasuno s 3:0. Jan Oblak je zaradi zdravstvenih težav oziroma bolečin v vratu izpustil že peto tekmo zapored. Nazadnje je branil 24. aprila na tekmi proti Barceloni. Slednja je včeraj izgubila doma proti Real Sociedadu, kar pa zanjo ni nič tragičnega, saj si je že teden prej zagotovila 27. naslov državnega prvaka.