Oblačno Humidity: 92%
14°C

Večni derbi odločil Bruno Petković

Tokratno kolo elitnega hrvaškega nogometa je ponudilo večni derbi med Hajdukom in Dinamom, katerega je z edinim golom na srečanju odločil Bruno Petković. Istra 1961 in Lokomotiva sta se razšla brez zadetkov, Mierez je s svojim 12. golom odločil tekmo proti Slaven Belupu, Gorica je pod vodstvom novega trenerja premagala Varaždin, vodilna Rijeka pa je zanesljivo premagala Rudeš in ostala na prvem mestu.

Istra 1961 – Lokomotiva 0:0
Na prvem srečanju 28. kola SuperSport HNL-a je Istra 1961 na Aldo Drosini gostila zagrebško Lokomotivo. Gledalci na srečanju niso videli zadetkov, najnevarnejši nogometaš na tekmi pa je bil domači napadalec Filet, ki je imel kar nekaj priložnosti za zadetek, a jih ni uspel izkoristiti. Istra je tako remizirala na svoji tretji zaporedni tekmi, Lokomotiva pa je prekinila niz treh zaporednih zmag.

Slaven Belupo – Osijek 0:1
Slaven Belupo je v Koprivnici gostil Osijek, ki je pred tokratnim obračunom bil v slabi formi, saj na zadnjih štirih tekmah ni uspelo zabeležiti zmage. Edini zadetek na tekmi je v 6. minuti dosegel najboljši strelec hrvaškega prvenstva Ramon Nazareno Mierez, ki je dosegel že svoj dvanajsti prvenstveni gol v tej sezoni. Domači vratar Sušak je ubranil dva strela nogometašev Osijeka, nato pa je žoga prišla do Miereza, ki je poslal žogo v mrežo.

Varaždin – Gorica 2:4
Gorica je pred tokratnim obračunom na klopi zamenjala Dinka Jeličića, ki ga je zaradi slabših rezultatov v letu 2024 zamenjal Rajko Vidović. Gostje so v 25. in v 27. minuti vodili že z 0:2, pred koncem prvega dela pa je vodstvo zmanjšal Belcar. Gorica je v drugem polčasu še dvakrat zadela, prvo je na asistenco Juriča gol dosegel Pršir, nato pa sta si igralca vloge zamenjala v 80. minuti, ko je strelec bil Jurič. Pred samim koncem tekme je še gol dosegel Drozdžek, ki je postavil končni rezultat 2:4 v korist Gorice.

Rudeš – Rijeka 0:3

Vodilna Rijeka je gostovala pri zadnjeuvrščenem Rudešu. Gostje so že v 9. minuti dokazali, zakaj so vodilna ekipa prvenstva, ko je gol je z roba kazenskega prostora dosegel Pašalić. Gostje so v 53. minuti vodstvo podvojili z golom Marića, končnih 0:3 pa je z močnim strelom postavil Lindon Selahi. Rijeka bo v naslednjem kolu gostila Hajduk, Rudeš pa se bo pomeril z Osijekom.

Hajduk – Dinamo 0:1
Derbi kola pa je bil odigran na Poljudu, kjer sta se pomerila domači Hajduk in Dinamo Zagreb. Odločilni trenutek na srečanju se je zgodil v 38. minuti, ko je Bruno Petković z roba kazenskega prostora z natančnim strelom premagal vratarja Hajduka Lovra Kalinića. Nekaj minut kasneje je Dinamov Baturina zadel okvir vrat, nato pa se je z dvema dobrima obrambama izkazal še vratar Dinama Nevistić. Zagrebčani so z zmago preskočili Hajduk, in imajo sedaj dve točki prednosti z odigrano tekmo manj, za vodilno Rijeko pa ob tekmi manj zaostajajo 5 točk.