10°C / 13°C
9°C / 15°C
7°C / 20°C

Villarreal senzacionalno izločil Bayern, v polfinalu po podaljšku še Real

Real in Villarreal sta prva polfinalista nogometne lige prvakov. Madridski klub je na povratni tekmi četrtfinala doma sicer izgubil z branilcem naslova londonskim Chelseajem po podaljšku z 2:3, toda na prvi tekmi je zmagal s 3:1; na drugem obračunu pa je bil izid med Bayernom in Villarrealom 1:1, a se je prva tekma končala z zmago Špancev z 1:0.

Po prvih tekmah prejšnji teden sta imela prednost oba španska predstavnika. Za Chelsea je bil v prvi tekmi nerešljiva uganka Karim Benzema, ki je Londončanom zabil tri gole.

Bavarci pa so na gostovanju pri rumeni podmornici izkusili njeno čvrstost, saj statusa favorita niso znali preliti na teren. Še več, za zaostanek pred domačim dvobojem je poskrbel zadetek Arnauta Danjume.

Danes se je v Madridu lepa prednost Reala s prve tekme hitro stopila na le gol, saj je Mason Mount že v 15. minuti izkoristil podajo Tima Wernerja in s silovitim strelom zadel desni kot vrat domačih. Nadaljevanje je bilo bolj izenačeno, pri Madridčanih je bil spet med najbolj aktivnimi Benzema, a dva njegova poskusa nista bila dovolj natančna.

Na drugi strani pa bi lahko Antonio Rüdiger skupni izid že izenačil, a je v 35. minuti žoga po strelu od daleč končala tik ob vratnici. V nadaljevanju je Chelsea boljšo igro kronal še z drugim zadetkom, prav Rüdiger je bil v 51. minuti z glavo natančen po podaji s kota.

V 62. minuti se je zdelo, da je Real potopljen, saj je po izgubljeni žogi domačih do strela prišel Marcos Alonso in zadel pod prečko za 3:0, toda gol po ogledu posnetka ni obveljal, saj je žoga pred strelom odskočila in ga zadela v roko.

Že tri minute zatem je na drugi strani Benzema zadel le prečko. A Chelsea se še ni predal, po pravem slalomu Tima Wernerja v 75. minuti pa je gol obveljal in Real se je znašel v velikih težavah. Sledil pa je nov preobrat, po natančni podaji Luke Modrića je namreč iz bližine v 80. minuti zadel Rodrygo. V končnici je bil Chelsea boljši, a je šla s skupnim izidom 4:4 tekma v podaljšek.

V tem pa je bil spet mož odločitve Benzema. V 96. minuti je po podaji Viniciusa Juniorja z glavo premagal Mendyja in s tem Madridčane tudi popeljal v polfinale, saj so to prednost znali zadržati tudi v drugem podaljšku, čeprav se je moral ob koncu z obrambi, najbolj nevaren je bil Hakim Ziyech, nekajkrat izkazati tudi Thibaut Courtois.

V bavarski prestolnici - pravico je delila slovenska sodniška naveza na čelu s Slavkom Vinčičem - je Bayern hitro pokazal, da želi izničiti zaostanek. Imel je izrazito terensko premoč in lepše priložnosti, toda Villarreal je še enkrat pokazal, da ima zelo trdno obrambo. V napadu Bayerna je bil najbolj aktiven mladi Jamal Musiala, ki je imel dve lepi priložnosti, a se je izkazal vratar Geronimo Rulli. Ta je bil na mestu tudi v 29. minuti, ko je po podaji Leona Goretzke spet poskusil Musiala z glavo. Gostje pa so imeli prvo in tudi že nevarno akcijo v 35. minuti, a je po prodoru Danjume dobro posredoval vratar Manuel Neuer.

Drugi polčas je bil druga zgodba. Bayern je še bolj silovito napadel, imel takoj nekaj lepih priložnosti, toda zadel šele po napaki in izgubljeni žogi Špancev, ko je Thomas Müller dobro zaposlil prvega zvezdnika svoje ekipe, Robert Lewandowski pa je natančno zadel za skupno izenačenje izida.

Sledilo je obdobje premoči domačih, a brez konkretnih končnih rešitev. Ko se je že zdelo, da bo šel dvoboj v podaljšek, pa so s hitrim protinapadom udarili gostje. Samuel Chukwueze, ki je le nekaj minut prej vstopil v igro, je z natančnim strelom v 88. minuti poskrbel za 1:1 in šok na Allianz Areni. Bayernu je zmanjkalo časa za odgovor in Villarreal je presenetljivo postal prvi polfinalist.

V sredo bosta povratni tekmi še na preostalih dvobojih; Liverpool bo imel proti Benfici prednost s prve tekme 3:1, Manchester City pa je Atletico Jana Oblaka na domači tekmi premagal z 1:0.