10°C
12°C / 16°C
6°C / 12°C

Villarreal v Madridu boljši od Atletica

Jan Oblak in njegovi soigralci pri madridskem Atleticu so v drugem krogu španskega prvenstva doživeli prvi poraz. V Madridu so se zmage z 2:0 (0:0) veselili nogometaši Villarreala. Z zmago so se na vrhu razpredelnice poravnali z Real Madridom, Betisom in Osasuno, ki so prav tako zbrali po šest točk.

Oblaka je v 73. minuti po grobi napaki obrambe najprej premagal Yeremi Pino. Slovenski reprezentančni vratar pa je moral drugič po žogo v svojo mrežo v sodnikovem dodatku, ko ga je ugnal Gerard Moreno.

Tekma pa bi se kaj lahko razpletla tudi drugače, a je v golu Villarreala blestel Geronimo Rulli, ki je bil v drugem delu kar nekajkrat na preizkušnji. Varovanci Diega Simeoneja so bili vse bolj nervozni. Povsem pa so živci popustili Argentincu Nahuelu Molini, ki je v četrti minuti sodnikovega dodatka prejel rdeči karton in nato je v obliki drugega gola sledila še kazen.

Vsekakor je bila tekma za Villarreal lepa spodbuda tudi pred povratno tekmo konferenčne lige v Splitu, kjer bo v četrtek proti Hajduku branil prednost s prve tekme 4:2.

Na prvi nedeljski tekmi so nogometaši Athletic Bilbaa na domačem stadionu San Mames z 1:0 (1:0) odpravili Valencio in se vsaj začasno povzpeli na šesto mesto na razpredelnici.

Odločilni gol za zmago baskovske ekipe je v 42. minuti dosegel Alejandro Berenguer. Valencia je imela večji del tekme sicer pobudo in žogo v svojih nogah, a res prave priložnosti si gostje niso ustvarili.

Danes pa bo na sporedu še tekma Real Sociedad - Barcelona.